Hrozně se těším, hlásí Ledecká. Zahájení her nesledovala ani v televizi

Ester Ledecká při závodech v Cortině d´Ampezzo. | foto: Sport Invest

10 2018
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) - Před pěti dny dorazila do jihokorejského Pchjongčchangu, od té doby jen trénuje a relaxuje a soustředí se sama na sebe. „Sníh je bílý a studený. Mám za sebou zatím tři tréninky a je to jako před každým startem - hrozně se těším,“ popisovala česká medailová naděje Ester Ledecká.

Kvůli svým třem závodům - obřímu a superobřímu slalomu na lyžích a paralelnímu obřímu slalomu na snowboardu, ve kterém bude útočit na zlato, nebyla v pátek ani za zahájení her na olympijském stadionu s českou výpravou.

Ceremoniál Ledecká vlastně nesledovala ani v televizi. „Nechala jsem se zavolat, jenom když nastupoval americký tým, protože jsem chtěla vidět Mikea Trappa, mého tréninkového partnera (z SG Pro Teamu, pozn. red.). Jinak jsem se nedívala,“ přiznala v nahrávce, kterou poslala novinářům.

Snowboardistka Ester Ledecká na trati paralelního slalomu v Cortině d´Ampezzo.
Ester Ledecká v  závodě v  Cortině d´Ampezzo..
Ester Ledecká ve sjezdu v Lake Louise
Ester Ledecká na trati sjezdu v Lake Louise

Hlídá si svůj klid, vyhýbá se mediálnímu zájmu. I při odletu do Koreje se před žurnalisty skryla a v dějišti her si počíná stejně. Dívka, která bude jako první v historii závodit na ZOH na lyžích i na snowboardu, obrušuje tlak na svoji osobu, jak se dá.  

Ze soustředění na své tři olympijské závody zatím Ledeckou nevytrhli ani dopingoví komisaři.

„S těmi místními dopingovými kontrolami ještě zaplaťpánbůh zkušenost nemám. Dřív nebo později to každopádně přijde, tak snad to nebude hrozně brzo ráno, nebo hodně pozdě večer, kdy už bych spala,“ říká Ledecká, která na závodech pravidelně usíná mezi devátou a desátou hodinou večerní.

Závody Ester Ledecké

Sama neplánuje, že by se během volných dní šla podívat a povzbudit jiné české sportovce. „Jsem spíš z těch, kteří radši sportují, než aby se dívali. Takže půjdu asi sportovat,“ směje se.

V jejím týmu i po oficiálním startu her dál platí pravidlo, že za jakoukoliv zmínku o olympiádě se platí pokuta 10 eur.

O dva dny později už ale nebude úniku. To Ledecká vyjede do svého prvního závodu - obřího slalomu na lyžích. A olympiáda definitivně začne i pro ni.

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Kdo jsi, Ester Ledecká? Svět tleská senzaci na vypůjčených lyžích

ZLATO. Česká lyžařka Ester Ledecká senzačně zvítězila v olympijském superobřím...

VIDEO Americká televize NBC před poslední jízdou superobřího slalomu oznámila, že zlatou medaili v...

Najdete na iDNES.cz