Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Zlatá Eva Samková si na Medal Plaza zazpívala českou hymnu

16 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Na Medal Plaza v Soči poprvé zazněla česká národní hymna. S chutí si ji zazpívala česká hrdinka nedělních soutěží na zimní olympiádě Eva Samková, která ovládla závod ve snowboardcrossu.

Medal Plaza už se pomalu vylidňovala. Hrály se hymny Švédska, Norska i Ruska a hlavně po té ruské, o kterou se postaral domácí skeletonista Alexandr Treťjakov, odešly nejpočetnější davy. 

Věrní čeští fanoušci ale zůstali a nejen oni. Mohli tak přivítat snowboardcrossařku Evu Samkovou s obrácenou bundou se zlatou podšívkou nahoře, plandajícími kšandami, bez čepice, s rozpuštěnými vlasy. A také bez knírku s českými barvami, se kterým oslňovala při závodě.

Fotogalerie

Nejprve bronz pro Francouzku Trespeuchovou a stříbro pro Kanaďanku Maltaisovou. Eva už netrpělivě přešlapuje a roztomile se usmívá. A pak to přichází. 

"Zlatá medaile pro Českou republiku a Evu Samkovou!" Zlatou "placku" už česká závodnice má, ještě květiny a pak zvednutá pravá ruka nad hlavu. Eva zdraví všechny přítomné diváky a těší se na hymnu.

Tu si s chutí zazpívá a je očividně dojatá. "Těžko se popisují pocity," svěřuje se po ceremoniálu. "Vždyť každý ví, jak tenká hranice je mezi úspěchem a propadákem. Stačí málo a z prvního místa jste na dvacáté pozici."

"Nikdy jsem o tom nesnila, přebírat zlatou olympijskou medaili," usmívá se ještě Eva. "Je to opravdu zvláštní pocit, těžko se to popisuje. Ceremoniál byl nádherný a teď ještě oslava."Najdete na iDNES.czmobilní verze