Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Vítečková vyrazila na třetí olympiádu. V roli slečny Nepostradatelné

Eva Vítečková (vpravo) střílí na koš v utkání proti Austrálii. | foto: Martin Stolař, MAFRA

26 2012
Nebe nad Prahou ozařovaly první sluneční paprsky, ale vzduch byl pořád ještě chladný. Ačkoliv bylo teprve tři čtvrtě na šest ráno, olympijský tým českých basketbalistek se scházel před halou na Folimance. Na letiště do Kbel pak odjela i Eva Vítečková, nejlepší česká basketbalistka minulé sezony. Slečna Nepostradatelná vyrazila do Londýna na svou třetí olympiádu.

Že se vám zdá slovo "nepostradatelná" příliš silné? V případě 30leté kanonýrky pražského USK nejde o nadsázku, což potvrzuje třeba spoluhráčka z klubu i reprezentace Ilona Burgrová: "Eva je naše zlatá ruka. Nastřílí body za všech okolností, můžeme se na ni spolehnout."

Důkaz? Třeba stoprocentní úspěšnost při střelbě trestných hodů na mistrovství světa 2010.

Sama Vítečková si na oslavné ódy moc nepotrpí. "Při rozcvičce můžu dát všechny koše a v zápase se pak netrefím ani jednou. I to se mi stává," říká tři dny před prvním zápasem olympijského turnaje proti Číně.

"Jestli jsem nervózní? Zatím ani ne, myslím, že to přijde až v pátek. Ale jakmile vkročím na palubovku, hned to ze mě zase spadne," pravila šestá nejlepší basketbalistka Evropy, jež bude v Londýně s týmem obhajovat sedmé místo z Pekingu 2008: "Umístění nebylo špatné, ale z našich výkonů jsem neměla úplně dobrý pocit."

Jaké to bude (nebo může být) v Londýně, zatím neřeší. Teď ji zajímá jiná věc: zda její tým půjde na páteční slavnostní zahájení. "Komplikuje nám to brzký začátek sobotního zápasu s Čínou. Osobně bych tam moc chtěla jít, je to nejhezčí moment her! Ale taky je potřeba si přiznat, že nejedeme do Londýna na výlet. V první řadě tam chceme uhrát dobrý výsledek," pronesla Vítečková. Jestli se tým na zahájení podívá, nebo ne, rozhodnou trenéři. "Spíš si myslím, že tam nepůjdeme."

Do Londýna Češky odjely jako úřadující vicemistryně světa a čtvrtý nejlepší tým Evropy. "V generálce jsme navíc dvakrát porazily Rusko, takže očekávání od fanoušků určitě budou velká. Ale každý, kdo jen trochu rozumí basketu, dobře ví, že nic z toho neznamená automaticky medaili."

Autor:
Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ MZDOVÁ ÚČETNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze