Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Sáblíková, Krpálek... Na Evropské hry pojede nejméně 130 reprezentantů

Martina Sáblíková při závodě Tour de Feminin | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

22 2015
Prvního ročníku Evropských her se v červnu v Baku zúčastní minimálně 130 českých sportovců. Nominaci schválil výkonný výbor Českého olympijského výboru, jeho předseda Jiří Kejval však může ještě doplnit další účastníky. Konečná uzávěrka je 30. dubna.

Mezi hlavní medailové adepty budou v Ázerbájdžánu patřit například rychlobruslařka Martina Sáblíková v cyklistické časovce a elitní profesionál Zdeněk Štybar, biker Jaroslav Kulhavý, čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba či judista Lukáš Krpálek.

„Pro nás je Baku zároveň i mistrovstvím Evropy, takže to bude hodně prestižní,“ uvedl v tiskové zprávě ČOV Krpálek, který bude obhajovat evropský titul.

Svou účast naopak ze zdravotních důvodů zrušila střelkyně Kateřina Emmons.

Český tým vysílá do Baku reprezentanty v plavání, badmintonu, basketbalu 3x3, plážovém volejbalu, boxu, cyklistice, šermu, sportovní a moderní gymnastice, judu, karate, rychlostní kanoistice, střelbě, stolním tenisu, triatlonu a zápasu.

„Reprezentovat bude řada skvělých jmen, takže také očekávání budou velká,“ uvedl sportovní ředitel ČOV Martin Doktor. „Ázerbájdžán připravuje akci na úrovni a také my se snažíme o to, aby se naši sportovci cítili v Baku jako doma, dostali kompletní servis a neměli žádné zbytečné starosti. Výprava je v podstatě stejně velká jako v roce 2012 v Londýně,“ dodal dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice.

První ročník Evropských her bude mít na programu 20 sportů, ve 12 z nich se sportovci budou moci kvalifikovat na letní olympijské hry v Riu de Janeiro 2016. Kromě tradičních sportů se v Baku představí i čtyři neolympijské. Akce se koná od 12. do 28. června.

Česká nominace na Evropské hry v Baku

12. až 28. června

Badminton: Petr Koukal, Kristína Gavnholt (oba dvouhra), Kateřina Tomalová, Šárka Křížková (obě čtyřhra), Jakub Bitman, Alžběta Bášová (oba smíšená čtyřhra), Pavel Florián, Ondřej Kopřiva (čtyřhra).

Basketbal 3x3: Kateřina Zavázalová, Romana Stehlíková, Tereza Vorlová, Veronika Vlková, Roman Zachrla, Filip Zbránek, Jan Tomanec, Kamil Švrdlík.

Box: Martina Schmoranzová (do 64 kg), Vladimír Lengál (do 81 kg), Zdeněk Chládek (do 69 kg), Vít Král (do 75 kg), David Hošek (do 91 kg), Daniel Táborský (nad 91 kg).

Horská kola: Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Tereza Huříková, Barbora Průdková.

Silniční cyklistika: Martina Sáblíková (časovka), Zuzana Neckářová (závod s hromadným startem), Daniel Turek, Josef Černý (oba časovka a závod s hromadným startem), Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Alois Kaňkovský (všichni závod s hromadným startem).

Bikros: Aneta Hladíková, Romana Labounková, Jan Švub.

Aerobik: Monika Geržová, Kateřina Hortová, Tereza Pekárková, Barbora Trombíková, Lucie Vidláková (všechny družstva).

Sportovní gymnastika: Veronika Cenková, Petra Fialová, Anna-Mária Kányaiová, David Jessen, Daniel Radovesnický, Martin Konečný.

Skoky na trampolíně: Niam Ashhab, Martin Pelc (dvojice).

Moderní gymnastika: Monika Míčková.

Judo: Pavel Petřikov, David Pulkrábek (oba do 60 kg), Jaromír Ježek, Jakub Ječmínek (oba do 73 kg), Jaromír Musil (do 81 kg), Alexandr Jurečka, David Klammert (oba do 90 kg), Lukáš Krpálek (do 100 kg), Michal Horák (nad 100 kg), Alena Eiglová (do 70 kg).

Karate: Veronika Mišková.

Rychlostní kanoistika: Josef Dostál, Daniel Havel, Jan Štěrba, Lukáš Trefil (všichni K4), Filip Dvořák, Jaroslav Radoň (oba C2), Martin Fuksa (C1). Dalších 7 kanoistů bude doplněno 23. dubna.

Plavání: Barbora Seemanová (100 m v. zp., 200 m v. zp., 50 m v. zp., 200 m pol. záv., smíšená štafeta 4x100 m pol. záv.), Michaela Trnková (200 m znak, 50 m znak, 100 m znak, 50 m mot.), Edita Chrápavá (50 m prsa, 100 m mot., 200 m pol. záv., 50 m mot., smíšená štafeta 4x100 m pol. záv.), Anna-Marie Benešová (800 m v. zp., 400 m v. zp., 200 m v. zp.), Dominika Geržová (100 m mot., 50 m v. zp., 50 m mot.), Barbora Janíčková(50 m znak, 50 m mot., 100 m mot.), Marek Osina (100 m znak, 200 m pol. záv., 50 m znak, 400 m pol. záv., štafeta 4x100 m pol. závod), Tomáš Franta (100 m znak, 200 m znak, 50 m znak, smíšená štafeta 4x100 m pol. záv., štafeta 4x100 m pol. závod), Josef Moser (100 m v. zp., 50 m v. zp., štafeta 4x100 m pol. závod), Jakub Březina (50 m prsa, 100 m prsa, smíšená štafeta 4x100 m pol. záv., štafeta 4x100 m pol. závod).

Synchronizované plavání: Šárka Kociánová (dvojice), Marie Vlasáková (dvojice, jednotlivkyně).

Plážový volejbal: Diana Žolnerčíková, Martina Jakubšová, Lenka Háječková, Soňa Nováková, Robert Kufa, Jan Dumek, Přemysl Kubala, Jan Hadrava.

Stolní tenis: Irena Vacenovská, Renata Štrbíková, Dmitrij Prokopcov, Tomáš Konečný (všichni dvouhra a družstva), Hana Matelová, Tomáš Tregler (oba družstva).

Sportovní střelba: Martin Strnad, Martin Podhráský (oba rychlopalná pistole), Jindřich Dubový, Petra Trdličková, Tereza Přibáňová (všichni pistole), Nikola Mazurová, Adéla Sýkorová, Gabriela Vognarová (všechny puška), Jan Sychra, Jakub Tomeček (oba skeet), Jiří Lipták, David Kostelecký (oba trap).

Šerm: Alexander Choupenitch, Andrea Bímová (oba fleret), Klára Hanzlíková (šavle).

Triatlon: Jitka Šimáková, Petra Kuříková, František Kubínek, František Linduška, Tomáš Svoboda.

Zápas
řecko-římský:
Michal Novák (do 59 kg), Matouš Morbitzer (do 66 kg), Tomáš Sobecký (do 71 kg), Petr Novák (do 75 kg), Pavel Powada (do 80 kg), Artur Omarov (do 85 kg)

volný styl: Adéla Hanzlíčková (do 63 kg), Lenka Hocková (do 55 kg), Vratislav Chotaš (do 86 kg)

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze