Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češi se vracejí z olympijského festivalu mládeže se dvěma medailemi

BOJ PŘED BRANKOU. Fotografie zachycuje nebezpečnou situaci před českou brankou ve finále hokejového turnaje na Evropském olympijském festivalu mládeže. Finále nakonec vyhráli Rusové. | foto: Český olympijský výbor

1 2015
Mladí čeští sportovci získali na evropském olympijském festivalu mládeže v Rakousku a Lichtenštejnsku dvě medaile. Skokané na lyžích vybojovali bronz ve smíšeném závodě družstev. Hokejisté do 17 let přidali dokonce stříbro, když až ve finále nestačili na Rusko.

Hokejová reprezentační sedmnáctka zahájila finále nejrychlejším gólem turnaje, Matouš Bělohorský se prosadil po dvou minutách a osmadvaceti vteřinách.

Rusové však skóre rychle otočili na 1:3 a byť čeští mladíci dokázali srovnat, soupeř jim zase odskočil. Češi nakonec podlehli 5:9 (více zde), předtím na turnaji porazili Švýcarsko a Slovensko.

ÚSPĚŠNÍ SKOKANÉ. Ve smíšeném týmu na evropském olympijském festivalu mládeže...

ÚSPĚŠNÍ SKOKANÉ. Ve smíšeném týmu na evropském olympijském festivalu mládeže nastoupili Jana Mrákotová, Robert Szymeczek, Zdena Pešatová a František Holík a získali bronz.

Ve skokanském smíšeném týmu nastoupili Jana Mrákotová, Robert Szymeczek, Zdena Pešatová a František Holík. Vyrovnané skoky celého týmu podpořil mimořádným závodem Holík, který v prvním i druhém kole předvedl nejlepší skoky z celého startovního pole.

„Udělal jsem dva dobré skoky, nevymyslel ve vzduchu žádnou kravinu, takže to klaplo. Jsem rád, že mám z této akce medaili. Díky celému týmu, všichni byli super,“ řekl Holík pro stránky Českého olympijského výboru.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze