Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Evropský šampionát bude pro moderní pětibojaře generálkou na OH

Libor Capalini podepisuje - Moderní pětibojař Libor Capalini podepisuje v redakci iDNES.cz vlajku českého olympijského týmu. | foto: Michal SváčekMF DNES

14 2008
Moderní pětibojaři vstupují do závěrečné fáze přípravy na nadcházející olympijské hry v Číně. Jako generálka na srpnový vrchol sezony v Pekingu jim poslouží evropský šampionát, který od úterý do neděle hostí Moskva.

Z Čechů se v ruské metropoli představí v individuálních závodech čtveřice mužů a dvě ženy.

Moskevský šampionát bude ostrou zkouškou především pro Libora Capaliniho, který musel kvůli zdravotním problémům vynechat několik posledních závodů.

Přesto se dokázal udržet ve světovém žebříčku pro olympiádu těsně před Michalem Michalíkem a spolu s momentální českou jedničkou, stříbrným medailistou z nedávného mistrovství světa Davidem Svobodou, si zajistil účast v Pekingu.

Do Číny ale odcestuje i Michalík. "Bude jako náhradník pro případ, že by třeba nebyl Libor zdravotně v pořádku. Michal nebude ubytovaný v olympijské vesnici, ale bude mít přístup na sportoviště. Celé to ještě musí schválit plenární zasedání ČOV," přiblížil ČTK reprezentační kouč Jakub Kučera.

Pro elitní české trio tak bude závod v Moskvě posledním testem před olympijskými hrami. "Libor Capalini by měl především projít závodem bez zdravotních problémů, abychom věděli, že Peking má v jeho případě smysl," podotkl Kučera. "Je prakticky nemožné vyladit formu na tři vrcholy, na druhou stranu do OH zbývá pět týdnů, takže by to mělo být na výkonnosti kluků poznat. Připraveni jsou dobře," pokračoval český trenér.

Zatímco elitní mužská trojice na závody v Moskvě nijak speciálně neladila formu, pro Martina Dvořáka bude evropský šampionát vrcholem roku. "Pro Martina je to velká šance, protože na velké akci v individuálním závodě dlouho nebyl," řekl Kučera.

Mezi ženami se představí Lucie Grolichová, pro niž bude šampionát v Rusku rovněž generálkou před Pekingem, a Sylvie Marčevová. Na víkendové štafetové závody přiletí trio Michal Sedlecký, Jan Jakubíček a Ondřej Polívka, mezi ženami dostane šanci juniorská sestava Barbora Kodedová, Lenka Bílková a Natálie Dianová.

Program ME:
Úterý 15. července:
kvalifikace žen (Lucie Grolichová, Sylvie Marčevová),
Středa 16. července: kvalifikace mužů (David Svoboda, Libor Capalini, Michal Michalík, Martin Dvořák),
Čtvrtek 17. července: finále žen,
Pátek 18. července: finále mužů,
Sobota 19. července: štafeta žen (Barbora Kodedová, Lenka Bílková, Natálie Dianová),
Neděle 20. července: štafeta mužů (Michal Sedlecký, Ondřej Polívka, Jan Jakubíček).

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze