Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

VIDEO: Nedali mi dovolenou, fandím v práci během přestávky na oběd

8 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Britové prožívají olympijské hry v Londýně naplno. Mnozí z nich si na celé dva týdny vzali dovolenou a chodí fandit na stadiony známých i méně populárních sportů. Jiní takové štěstí neměli. Nemohli si vzít volno a olympijské dny tráví v práci. I s těmito případy ale organizátoři letní olympiády počítali.

V centru města, bezprostředně vedle úředních budov, vzniklo několik otevřených fan zón s obří obrazovkou. Konkurují tak oficiálním fan zónám, které se nacházejí v Hyde parku a Victoria parku.

"Nemyslím si, že by to byla přímo konkurence," říká pětatřicetiletý úředník londýnského magistrátu Patrick. "Ale do Hyde parku nebo Victoria parku to máme příliš daleko. Tam můžeme jít možná večer nebo o víkendu. Přes den, během pauzy na oběd nebo odpolední přestávky to však nestihneme. A televizi na pracovišti mít nesmíme."

Tower Bridge

Jde o zvedací most v centru Londýna nad Temží. Poblíž stojí hrad Tower, podle kterého se jmenuje. Most se začal stavět v roce 1886 a jeho stavba trvala 8 let. Most je mimo jiné vybaven dvěma výškovými lávkami, které spojují obě věže.

A Patrick ví, o čem mluví. Během rozhovoru si pochutnává na hamburgeru a pokukuje na obrazovku, která se nachází hned vedle slavného Tower Bridge, opentlovaného olympijskými kruhy. "Pracuji hned tady vedle," ukazuje na hlavní budovu magistrátu. "Takhle to děláme všichni, kteří fandíme. Uděláme si svou práci a vyběhneme ve chvíli, kdy se čeká nějaká medaile."

A na jeho slova brzy došlo. Do cíle triatlonu totiž právě doběhl na prvním místo domácí borec Alistair Brownlee. Kdo by ale čekal hlasitý jásot rozvášněného publika, ten se hodně mýlí. Fandící úředníci u Temže pouze decentně zatleskali a nenuceně pokračovali v obědě "na stojáka", popíjení kávy nebo nenucené konverzaci se svými kolegy. Prostě suchá zábava "po anglicku", tak odlišná od bouřících ochozů olympijských stadiónů.

"Nedivte se, jsme v práci," vysvětluje pětadvacetiletý Nick. "Mnozí tu máme své nadřízené, takže se chováme přeci jen trochu konzervativně."

Vše se ale podle Nicka mění ve chvíli, kdy "padla". Pak se i z usedlých britských úředníků stává tlupa fandících vlastenců. Namalují si britské vlaječky na tváře a vyrazí za večerním programem olympiády na stadiony, do Hyde parku, sport baru nebo alespoň domů k televizi.

Grafton Recruitment Praha
INŽENÝR DODAVATELSKÉ KVALITY

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze