Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Diváci jim fandili, ale českým tenistkám to nepomohlo

JSTE LEPŠÍ. České tenistky Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková blahopřejí olympijským vítězkám Sereně a Venus Williamsovým z USA. (5. srpna 2012) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - "Holky, jedeme!", "To dáte!", "Češi, Češi!" a další česká slova. To vše bylo možné slyšet na centrálním dvorci ve Wimbledonu během finálového duelu ženské čtyřhry mezi sestrami Williamsovými a českým párem Hlaváčková - Hradecká. Dvojice H+H měla z podpory radost. Na favorizované Američanky to ale nestačilo.

"Držely se skvěle," říká Pavlína z Prahy. "Na to, že bojovaly proti holkám Williamsovým, hrály výborně." Pavlína přijela s manželem Zdeňkem do Londýna právě kvůli tenisu a také atletice.

"V sobotu jsme se byli podívat na atletiku na olympijském stadionu," doplňuje Zdeněk. "Tady na tenise jsme byli i v pátek, když holky postoupily do finále."

"Snažili jsme se je podporovat," pokračuje Pavlína. "Na iDNES.cz obě říkaly, že jim pomáhá, když slyší podporu v češtině přímo z ochozů. Tak jsme dělali, co jsme mohli."

Lístky si manželský pár musel sehnat hodně dopředu. "Měli jsme je koupené na finále. To, že do něj v dámské čtyřhře postoupily české hráčky, je pro nás bonus. Olympiáda se nám moc líbí a jsou i úspěchy."

Mezi diváky na centrálním dvorci se hlučně projevovala parta tří fandů z Havířova. "Holky potřebují cítit podporu a motivaci, tak se snažíme, co můžeme," říkali jednohlasně. Trojici chlapíků se hned několikrát podařilo roztleskat wimbledonské publikum, navíc za stavu, kdy to dvojice Hlaváčková - Hradecká potřebovala nejvíce.

Samotné tenistky podporu diváků cítily od začátku turnaje. Navíc nejen českých, ale také domácích. "Oni si nás během turnaje docela oblíbili," přiznává Andrea Hlaváčková. "Fandili nám průběžně. Je moc fajn, když slyšíte bouřlivou atmosféru přímo na stadionu."

Českou dvojici podporoval na centrálním dvorci také kajakář Vavřinec Hradilek. "Byl tam, viděly jsme ho," uzavírá usměvavá Andrea. "Já zase byla na kanále, když získal stříbro, ten jeho závod si budu vždycky pamatovat."

Najdete na iDNES.czmobilní verze