Fantastický úspěch, radoval se Hatla

18 2004
Atény - Jaroslav Hatla, první český olympionik v jezdeckých soutěžích po 44 letech, skončil v Aténách se svým irským koněm Kyrenejennalla's Boy v jezdecké všestrannosti na 22. místě. "Mohlo to být lepší, ale na druhou stranu si myslím, že je to fantastický úspěch," řekl Hatla.

"Hodně lidí mělo názor, že je nesmysl sem jet, ale dokázali jsme, že jsme silný tým a nedáme na řeči. Tolik nemluvíme a hodně pracujeme," uvedl. Věří, že jeho cesta do Atén měla smysl.

Hatlův kůň nejprve ráno prošel úspěšně veterinární zkouškou a v prvním parkuru se páru povedlo postoupit z šestadvacátého na čtyřiadvacáté místo a dostat se do finále. "Škoda jednoho lehkého shozu," řekl Hatla.

V závěrečném večerním parkuru nasbíral Hatla osm trestných bodů za skoky a zase poskočil o dvě příčky. "Jsem trošičku zklamaný. Myslel jsem, že půjdu parkur čistě, ale je vidět, že koně toho mají hodně za sebou," uvedl jezdec.

Pozornost, kterou svojí účastí na olympiádě poutal, snad podle jezdce ze stáje Horse Academy v Radimovicích u Prahy přitáhne k jezdectví sponzory. "Je to nádherná disciplína," tvrdil Hatla. Od výhry českého jezdce dělilo přes třicet bodů.

"Abych stál na stupních vítězů, musím víc pracovat," řekl Hatla, který od kamarádů dostal po cross country 44 textových zpráv. 

Z olympiády letí Hatla zpět do Anglie. Den si odpočine a pak vyrazí na další soutěž všestrannosti do Skotska. "Olympiáda, to byl fantastický zážitek," zůstane mu navždy v paměti. "Myslím, že jsme udělali to nejlepší, co jsme mohli," dodal.

Z vítězství se radovala jedna favoritka Bettina Hoyová z Německa, která tak získala v kombinaci se soutěží družstev zlatý double. Na druhé místo se posunul Leslie Law z Velké Británie, bronz získala Kimberly Seversonová ze Spojených států.

Němci uhájili týmové zlato až po sérii protestů před Francií a Velkou Británií. Proti vítězství německých jezdců totiž Francouzi podali protest a jury udělila Hoyové dodatečně penalizaci 12 bodů za špatný start.

Německo spadlo na čtvrté místo, proti trestu se ale odvolalo a nakonec dosáhlo uznání původních výsledků.

Hoyová svedla unikátní souboj se svým manželem Andrewem, jenž reprezentuje Austrálii. Členovi vítězného družstva ze Sydney se v Aténách nedařilo a skončil až na 57. místě.

Výsledky:
Jednotlivci:
1. Hoyová (Něm. - kůň Ringwood Cockatoo) 41,60 b., 2. Law (Brit. - Shear L'Eau) 44,40, 3. Seversonová (USA - Winsome Adante) 45,20, 4. Funnellová (Brit. - Primmore's Pride) 46,60, 5. Teulere (Fr. - Espoir de la Mare) 50,40, 6. Romeike
(Něm. - Marius) 51,20, 7.Tryonová (USA - Poggio II) 51,80, 8. Tompkinsová (N. Zél. - Glengarrick) 52,00, ...22. Hatla (ČR - Kyrenejennalla's Boy) 75,00.
Družstva: 1. Německo 133,80 (Dibowski/Little Lemon, Romeike/Marius, Ostholt/Air Jordan, Klimkeová/Sleep Late, Hoyová/Ringwood Cockatoo), 2. Francie 140,40 bodů (Boiteau/Expo du Moulin, Lyard/Fine Merveille, Courreges/Debat d'Estruval,
Teulere/Espoir de la Mare, Touzaint/Galan de Sauvagere), 3. Británie 143,00 (Brakewellová/Over to You, Kingová/King Solomon III, Law/Shear l'Eau, Funnellová/Primmore's Pride, Fox-Pitt/Tamarillo), 4. USA 145,60, 5. Nový Zéland 176,20, 6. Austrálie 185,80, 7. Belgie 193,00, 8. Irsko 217,00.

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...Najdete na iDNES.cz