Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Favoritka Vonnová ovládla sjezd plný pádů. Jeden z nich potkal Křížovou

NEMĚLA KONKURENCI. Lindsey Vonnová si jede pro suverénní vítězství v olympijském sjezdu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2010
Olympijskou vítězkou ve sjezdu se stala favorizovaná Američanka Lindsey Vonnová. Klára Křížová dokončila závod po pádu s bezmála půlminutovou ztrátou. Velký odstup měla i druhá z českých reprezentantek Šárka Záhrobská.

Vítězná Američanka se potýkala s bolavou holení, přesto zůstala největší favoritkou závodu. A s touto rolí se na trati vypořádala skvěle, zvítězila o 56 setin před krajankou Julií Mancusovou. na třetí příčku měla Vonnová náskok už 1,46 vteřiny.

Za americkým dvojblokem pak ve výsledkové listině pokračuje dvojblok rakouský. Bronz by zatím brala Elisabeth Görglová, čtvrté místo patří Andree Fischbacherové.

Američanka Julia Mancusová se raduje po své vydařené jízdě.

Američanka Julia Mancusová se raduje po své vydařené jízdě.

NEDOBROVOLNÝ LET. Dominique Gisinová ze Švýcarska se nedokázala vyvarovat pádu a v konečném pořadí nebyla klasifikována.

Dominique Gisinová ze Švýcarska se nedokázala vyvarovat pádu.

Se startovním číslem jedna vyrazila na trať Klára Křížová. Jenomže ve střední pasáži upadla a do cíle dojížděla bez ambicí. Na nejlepší ztratila bezmála půlminutu. Patřilo jí 37. místo.

Křížová i přes zaváhání ale nehodnotila sjezd za příliš těžký. "Dlouhý ani není, ale je to hodně rychlá trať. Byla trochu hrbolatá, není jednoduchá, skoky jsou velké, ale myslím, že je to pro ženy," uvedla pro ČTK dcera Olgy Charvátové, třetí ženy olympijského sjezdu v Sarajevu 1984.ˇ

SMŮLA. Ani zkušená Švédka Anja Pärsonová závod nezvládla - spadla kousek před cílem.

SMŮLA. Ani zkušená Švédka Anja Pärsonová závod nezvládla - spadla kousek před cílem.

V rámci tréninku na superkombinaci si sjezd zkusila také slalomářka Šárka Záhrobská, dokončila se ztrátou 6,49 vteřiny na Vonnovou na 27. místě.

"Bylo to hodně těžký, jela jsem s respektem. Sjezd do kombinace je na stejné trati, ale start bude níž asi o sto padesát metrů," řekla Záhrobská a spěchala trénovat slalom.

Nejlepší česká lyžařka dosud pořádně nemohla trénovat na olympijské sjezdovce na kombinační závod, který byl přeložen na čtvrtek. Trať sjezdu si v pondělí projela jen jednou, a ještě nadvakrát.

Závod poznamenalo několik dalších pádů. Švédská kandidátka na medaili Anja Pärsonová letěla na závěrečném skoku 60 metrů a poté dopadla tvrdě na záda. Dlouho se nezvedala, nakonec však sjezdovku opustila po svých.

Ošklivý karambol potkal například i Dominique Gisinovou ze Švýcarska. Vrtulník odvážel do nemocnice neznámou Rumunku Edith Miklosovou.

Naopak francouzská sjezdařka Marion Rollandová předvedla vložku komickou: upadla už po několika metrech, aniž by atakovala první branku.

olympijský sjezd žen - výsledky

1. Vonnová 1:44,19, 2. Mancusová (obě USA) -0,56, 3. Görglová -1,46, 4. Fischbacherová (obě Rak.) -1,49, 5. Suterová (Švýc.) -1,98, 6. Janyková (Kan.) -2,02, 7. Marchandová-Arvierová (Fr.) -2,03, 8. M. Rieschová (Něm.) -2,07, 9. Recchiaová (It.) -2,31, 10. Stechertová (Něm.) -2,74....27. Záhrobská -6,49, 37. Křížová (obě ČR) -25,08.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze