Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Favoritku maratonu zradil žaludek

24 2000
S y d n e y - Prakticky už před startem dnešního olympijského maratónu přišla o naději na úspěch hlavní favoritka Tegla Loroupeová z Keni. Držitelka nejlepšího světového výkonu na trati 42.195 metrů vybíhala do závodu se zažívacími problémy, které si přivodila nejspíš při snídani. V cíli se objevila značně vyčerpaná na třináctém místě se ztrátou více než šesti minut na vítěznou Japonku Naoko Takahašiovou.

"Něčím jsem si zkazila žaludek. Už před startem jsem měla obrovské potíže a musela jsem se hodně přemáhat, abych nevzdala," líčila zklamaná Loroupeová. Lékařské vyšetření dokonce ukázalo, že Keňanka se zřejmě přiotrávila a je ohrožen její start v běhu na 10 000 metrů.

Loroupeová, jež na podzim loňského roku v Berlíně vytvořila maratónské maximum časem 2:20:43, se chtěla v Sydney pokusit o vítězství v maratónu a další disciplíně na dráze, což se dosud povedlo jenom Emilu Zátopkovi v roce 1952 v Helsinkách. "Doufám, že budu na desítku fit. Nikdy se nevzdávám. Dokázala jsem to už tím, že jsem vůbec dokončila maratón," řekla běžkyně.

Autor:


Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz