Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FBI našla autora výhružných e-mailů

5 2000
B u f f a l o - Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se zabývá případem osmnáctiletého studenta, který během olympiády v Sydney posílal výhružné e-maily americké sprinterce Marion Jonesové. Pracovníci státní Fredonské univerzity na autora zpráv přišli a vyloučili ho ze školy. Jeho jméno zůstalo utajeno. Student vyhrožoval nejen Jonesové, ale i jejímu manželovi C.J. Hunterovi a dalšímu členovi jejich rodiny.

Agenti FBI přišli na to, že e-maily posílal ze soukromého počítače z ubytovny. Škola ale elektronickou poštu svých studentů kontroluje a navíc jim posílá účty.

"Zjistili jsme, že student sice vyhrožoval smrtí, ale nechtěl nikomu ublížit. Paní Jonesové nehrozí žádné nebezpečí," uklidnila majitelku pěti medailí ze Sydney asistentka státního žalobce Kathleen Mehltretterová.

Student přiznal, že e-maily posílal. FBI řekl, že ale nechtěl nikomu doopravdy ublížit a za své jednání se omluvil. Během několika týdnů případ projedná rada univerzity, do té
doby je osmnáctiletý mladík ze školy vyloučen. Jonesová se k vyšetřování nevyjádřila.

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz