Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FIFA: Olympijský trávník je v pořádku

9 2000
C A N B E R R A - Hřiště na stadiónu v Canbeře, kde čeští fotbalisté ve středu sehrají první utkání olympijského turnaje proti Spojeným státům, je po opakované výměně travnatého povrchu v pořádku. Inspekce vedená ředitelem mezinárodní federac e FIFA pro technické záležitosti Walterem Gaggem dnes konstatovala, že na trávníku se může odehrát plánovaných jedenáct zápasů. "To, co jsme viděli, nás příjemně překvapilo. Nemáme vůbec žádné výhrady," prohlásil Gagg po prohlídce plochy na Bruce Stadium, kde se normálně odehrávají ragbyové zápasy.
"Máme dost zkušeností, takže můžeme říct, že ve středu bude hřiště v perfektním stavu," věří funkcionář FIFA. Tréninky se budou odbývat jinde, aby se pažit zbytečně nepoškodil. Na stadiónu byla v srpnu položena nová plocha z travnatých dílců vypěstovaných v tropickém prostředí severního Queenslandu. Stébla se však v chladné Canbeře neujala a odumřela, takže pořadatelé museli proceduru opakovat. Kvůli potížím s trávníkem organizátoři začali uvažovat o předložení zápasů jinam, ale nakonec se jim povedlo hřiště připravit.
Autor:


Témata: Canberra, FIFA

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz