Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finále není předem prohrané, věří si překážkářka Hejnová

Zuzana Hejnová (vpravo) - Peking OH. Zuzana Hejnová (vpravo)si s rozběhem na 400 m překážek poradila, skončila třetí.

18 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Svůj velký cíl si splnila v pondělním semifinále na 400 m překážek Zuzana Hejnová. Čtvrtým místem ve druhém rozběhu si zajistila překvapivý postup do finále. "Je to super pocit," zářila po doběhu.

Zuzano, gratulujeme k úspěchu. Věřila jste, že se to může povést?
Nic jiného než postoupit do finále jsem si nepřála. Elitní osmička se počítá. Ve finále se budu snažit zabojovat, co nejvíce to půjde.

Vypadalo to, že jste si zkušeně hlídala postupovou příčku a neběžela naplno. Bylo to tak?
To nedokážu říci. Mně to přijde, že nikdy neběžím naplno. Ještě se mi nestalo, abych doběhla a padla v cíli mrtvá, to neumím.

Do finále jste postoupila celkovým desátým časem, druhý běh byl rychlejší, dvě nepostupující závodnice vás porazily na čas. Považovala jste svoje semifinále za přijatelnější?
Než jsem vyběhla, tak jsem si říkala, že mám těžší rozběh. V tom prvním by to bylo asi lepší, napadlo mě. Nakonec to bylo naopak. Pro mě jedině dobře.

Po rozběhu jste si nepřála krajní dráhu, nakonec jste měla druhou od kraje. Takže i s tím jste byla spokojená?
Určitě to bylo lepší. Ta holka, co byla nade mnou, to rozbíhala hodně rychle, takže jsem se s ní svezla. Hodně mi pomohla.

Jak jste se vyrovnala při semifinále s technikou?
Je pravda, že semifinálový běh mi nevycházel na kroky tak, jak jsem chtěla. Ale jakmile bych tam přidala jeden krok, tak by mě to zase zbrzdilo... Budu to muset do finále nějak upravit.

Při pohledu na finálové složení mnoho lidí asi napadne: Hejnová, jasné osmé místo. Myslíte si to také?
Určitě neříkám, že to je předem prohraný boj. Myslím, že jsem velká bojovnice a ve finále takhle velké soutěže se budu snažit nějaké holky předběhnout. Doufám, že se to povede.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze