Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Až rozstřel určil vítěze. Muž z Prahy pak dumal: Koho vezmu do Soči?

S CENOU. Petr Malík (vlevo) pózuje s certifikátem, díky kterému stráví víc než týden v dějišti zimních olympijských her v Soči. Předává mu ho Vladimír Vořechovský, zástupce Agrofertu, který cenu do soutěže věnoval. | foto:  František Vlček, MAFRA

31 2014
Finále olympijského kvízu o zájezd do Soči pro dvě osoby mělo napínavý závěr. Dva nejúspěšnější soutěžící museli do rozstřelu, kde však ani první otázka jejich souboj nerozsekla. Až druhá ano. A ten šťastnější - Petr Malík z Prahy - pak rychle začal telefonovat: Koho vzít s sebou?

"Přítelkyně nechce. Ale kamarád uvažoval, že by jel se mnou," říkal vítěz. Ještě se trošku chvěl, ruce se mu třásly, když v nich držel vstupenky na vybraná sportovní klání včetně zahajovacího ceremoniálu. Ještě rychle zařídit formalisty, víza, příští týden vyrazí směr Soči.

Poražený finalista zase zjišťoval, zda se nedá podobný zájezd ještě aspoň koupit. Byl blízko - v základním testu si správně vybavil členy bronzové štafety na 4x10 kilometrů z Vancouveru, kdo byl před čtyřmi lety olympijským vítězem ve skocích na lyžích, krasobruslení či který rychlobruslař nešťastně přišel o zlato chybou trenéra. Z 25 otázek jich měl správně 21.

Jenže v rozstřelu si nevzpomněl, jak se jmenuje "magické" místo Kateřiny Neumannové, kde se loučila před velkými závody a kam po velkých triumfech chodila poděkovat. "U Matesa," napsal správně jen Petr Malík. A ostatní poražení tleskali.

VÍTĚZ. Palec nahoru pro Petra Malíka z Prahy, který soutěž o letecký zájezd pro...

VÍTĚZ. Palec nahoru pro Petra Malíka z Prahy, který soutěž o letecký zájezd pro dvě osoby na olympijské hry do Soči vyhrál.

VSTUPENKY. K výhře patří také vstupenky na vybraná sportovní klání. Vítězi

VSTUPENKY. K výhře patří také vstupenky na vybraná sportovní klání. Předává je Jaroslav Beránek, zástupce šéfredaktora iDNES.cz.

Portál iDNES.cz pozval na středu odpoledne do své pražské redakce dvacet nejúspěšnějších (a vzhledem k losování i nejšťastnějších) ze tří webových kol, jichž se účastnily stovky zájemců.  Na finalisty, mezi nimi jedinou ženu, čekaly otázky na papíře a propiska.

Předchozí finále

Soutěže z minulých let

Zatímco v předchozích kolech odpovědi "internetově" vyklikávali a mohli správné řešení také dohledat, tady se museli spolehnout jen na svoje vědomosti. "Sice jsem byl poslední, ale i tak mě to bavilo a zúčastním se i příště," vzkázal jeden z finalistů.

Stejná soutěž předcházela i předchozím hrám: zimní olympiádě ve Vancouveru a letní v Londýně.

Vítěz a jím vybraný host mají zajištěnou zpáteční letenku do Soči, ubytování, polopenzi a vstup na vybrané závody či zápasy: třeba na rychlobruslařský závod Martiny Sáblíkové na tři tisíce metrů, v němž před čtyřmi lety získala zlato.

Cenu do soutěže věnoval Afrogert, oficiální partner českého olympijského týmu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze