Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finálové brány zůstaly zavřeny

28 2000
S y d ne y - O postup do olympijského finále dnes marně bojovali všichni čeští reprezentanti, takže o medaili pojede na kilometrové trati pouze kanoista Martin Doktor. Nejblíž k finálové účasti měla posádka čtyřkajaku Karel Leština, Pavel Hottmar, Pavel Holubář, Jiří Polívka, které unikl postup o pouhých čtrnáct setin sekundy. Kajakáři Jan Souček a Jan Andrlík dojeli v semifinále osmí a vzápětí byli navíc diskvalifikováni. Neuspěli ani deblkanoisté Petr Procházka a Jan Břečka.

Snad jen oni však po dnešních opravách nijak zvlášť netruchlili, neboť jejich hlavní disciplína na poloviční trati je na programu v pátek. "Náš plán s vyvezením se na nějaké
vlně nevyšel, takže jsme už pak raději neplýtvali silami," naznačil Procházka. "Možná bychom při troše štěstí uspěli, ale teď myslíme především na pátek," dodal.

Oba závodníci věří, že budou následovat Doktora a o víkendu se poperou ve finále o medaile. "Jen aby při semifinále nefoukal velký boční vítr, dnešní podmínky bychom docela brali," uvedl Břečka.

Finálový závod singlkanoistů se pojede bez Bulhara Nikolaje Buchalova, bývalého mistra světa, který dnes skončil až na osmém místě. Opravnou jízdu vyhrál jeden z favoritů Maxim Opalev z Ruska.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz