Reportáž skončila 16. 8. 2008 11:49

Finálové jízdy veslařů s českou účastí

Finále: 9:30 skif Ž, 9:50 skif M, 10:50 dvojskif Ž, 11:30 čtyřka bez M
11:46
Finálovým závodem čtyřek bez kormidelníka dnešní program na kanálu Šun-i končí. Zítřejší program se už českých veslařů netýká.
6. Německo 6:19.63
Britové obhájili zlaté medaile z Atén, české čtveřici v závěru došly síly a obsadila páté místo, deset sekund za vítěznou posádkou. Poslední dojeli Němci.

Nepřehlédněte

PROGRAM JÍZD ČESKÝCH POSÁDEK:

SKIF - ŽENY (9:30 SELČ):
Dráha 1 - Knapková (ČR), 2 - Gueretteová (USA), 3 - Čang Siou-jün (Čína), 4 - Karstenová (Běl.), 5 - Neyková (Bul.) 6 - Michalská (Pol.)

SKIF - MUŽI (9:50):
1 - Mayens (Bel.), 2 - Tufte (Nor.), 3 - Karonen (Švéd.), 4 - Synek (ČR), 5 - Campbell (Brit.), 6 - Drysdale (N.Zél.)

DVOJSKIF - ŽENY (10:50):
1 - Německo (Thieleová, Huthová), 2 - Británie (Lavericková, Bebingtonová), 3 - N. Zéland (Evers-Swindellová G., Evers-Swindellová C.) 4 - Čína (Li, Tian), 5 - USA (Kalmoeová, Tomeková), 6 - ČESKO (Knapková, Vařeková)

ČTYŘKA BEZ KORMIDELNÍKA - MUŽI (11:30):
1 - Francie (Despres, Rondeau, Chardin, Mortelette), 2 - Austrálie (Ryan, Marburg, McKenzie-McHarg, Hegerty), 3 - Slovinsko (Pirih T., Rožman, Kolander, Pirih M.), 4 - Británie (James, Williams, Reed, Triggs Hodge), 5 - ČESKO (Gruber, Horváth, Bruncvík, Neffe), 6 - Německo (Urban, Schnidt, Kaeufer, Hauffe)
CÍL
Britové fantastickým finišem vyhrávají, druhá Ausrálie, třetí Francie, čtvrté Slovinsko, Češi pátí.
1800
Na Austrálii se dotahuje Británie.
1500 m
Austrálie v jasném vedení, o druhé místo se přetahují Britové se Slovinskem. Naši se perou s Francouzi o čtvrté místo.
1200 m
Na čele nic nového.
1000 m
První Austrálie, dál Slovinsko, Británie. Češi o loď pátí.
700 m
Češi se propadli na páté místo. Před nimi i Slovinci.
500 m
Austrálie, Británie, Češi třetí se ztrátou půl vteřiny.
300 m
Závod je vyrovnaný. Na čele se perou Australané, Britové a Češi.
100 m
Po startu jdou do vedení Francouzi, Češi druzí.
11:29
Závod už je připraven, čeká se na startovní povel.
11:14
Poslední finálovou účastí pro české veslaře je čtyřka bez kormidelníka. Naši nastoupí v sestavě Gruber, Horváth, Bruncvík, Neffe do páté dráhy.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
11:05
1. Evers-Swindellová Georgina, Evers-Swindellová Caroline 7:07.32 2. Thieleová Annekatrin, Huthová Christiane 7:07.33
3. Laverick Elise, Bebingtonová Anna 7:07.55
4. Li Čchin, Tchien Liang 7:15.85
5. Kalmoeová Megan, Tomeková Ellen 7:17.53
6. Knapková Miroslava, Vařeková Gabriela 7:25.09
Podle výsledkové tabule vyhrály skifařky Nového Zélandu o setinu před Němkami. Češky Knapková s Vařekovou dojely ve finále poslední šesté se ztrátou necelých 18 sekund.
Obě posádky se radují, čekáme na potvrzení výsledků, zda Němky nebo skifařky Nového Zélandu.