Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Fischer zajel životní závod

14 2006
San Sicario - Německý biatlonista Sven Fischer vděčí za olympijské zlato lékařům. Po triumfu ve sprintu jim děkoval, že mu před půl rokem zachránili palec na ruce. Loni v létě upadl při jízdě na kolečkových bruslích tak nešťastně, že to vypadalo, že přijde o palec. "Řekli mi, že mi vážně hrozí, že ho budou muset amputovat," prozradil Fischer.

Okamžiky bezprostředně po životní jízdě si Fischer vychutnával. Přes minutu zůstal po dojezdu ležet na italském sněhu a užíval si pro něj dosud neznámý pocit - ve 34 letech získal první olympijské zlato v individuálním závodě.

"Chtěl jsem si užít ty chvíle klidu jen pro sebe. Teď už jich moc mít nebudu," řekl Fischer, jenž měl dosud ve sbírce dvě zlaté medaile ze štafet v Naganu a Salt Lake City. Závodník z Oberhofu, biatlonové Mekky, získal pod pěti kruhy celkově šestý cenný kov, což ho řadí na páté místo mezi německými sportovci na zimních hrách.

Sedminásobný mistr světa podpořil dnešní výhru bezchybnou střelbou, tradičně bez rukavic pálil rychle a přesně. "Čekal jsem na to tak dlouho... Nemůžu ještě uvěřit, že jsem to skutečně dokázal," uvedl se slzami v očích Fischer poté, co se objal se svým otcem Willim.

Fischer senior, jenž dělá svému synovi manažera, sledoval napínavý závod v San Sicariu, ale v ústraní. Po celou dobu byl podle svého zvyku v lese, jinak by to prý nervově nevydržel. Z "ilegality" vystoupil až poté, co se Sven radoval v cíli. "Chlapče můj, nemůžu pochopit, co se to vlastně stalo," říkal svému synovi, když mu radostí plakal v náručí.

Dvojnásobnému vítězi celkového hodnocení Světového poháru bude v dubnu pětatřicet let, přesto nevylučuje, že se za čtyři roky pokusí o obhajobu ve Vancouveru. "Je důležité udržet si tělo i ducha v harmonii. Pokud to tak bude, není důvod končit. A já rozhodně na závěr kariéry ještě nemyslím," uvedl Fischer, jemuž přáli životní úspěch i soupeři. "Jsem rád za Svena. Je to pro něj velká věc," řekl dnes stříbrný Nor Halvard Hanevold.

Olympijský vítěz v biatlonovém sprintu Němec Sven Fischer.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze