Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Fischerová chce na šestou olympiádu

29 2003
Berlín - Němka Birgit Fischerová potvrdila, že se vrátí do světa rychlostní kanoistiky se příští rok v Athénách by ráda na své šesté olympiádě rozšířila sbírku sedmi zlatých medailí. "A když už tam jednou budu, budu chtít medaili," vyhlásila rázně na tiskové konferenci jednačtyřicetiletá sportovkyně.

Majitelka 27 titulů mistryně světa se prý rozhodla pro návrat už v srpnu a v uplynulých týdnech zdárně sháněla sponzory.

Nejúspěšnější kajakářka historie údajně nejprve během přestávky cítila jen "slabé chvění kolem žaludku", které se postupně proměnilo v hlad po tréninkové zátěži.

Přistihla se, že přemýšlí o návratu a v současnosti je podle svých slov zcela "nakažena olympijským virem".

"Udělala jsem tu chybu a začala o tom hovořit s několika lidmi z médií. A když už jsem ty duchy vyvolala, nebylo mi pomoci," popsala cestu zpátky kajakářka, jež v roce 2000 pověsila pádlo na hřebík po triumfu na K2 na olympiádě v Sydney.

Po nezdaru německých žen na letošním mistrovství světa v USA může být Fischerová pro domácí svaz spasitelkou, rozhodně se ale za ni nepovažuje.

"S nezdarem v Gainesvillu nemá mé rozhodnutí nic společného. Je to čistě věc mé osobní ctižádosti a snahy opět se kanoistikou bavit," upozornila s tím, že chce dávat přednost složeným posádkám než startu na singlkajaku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze