Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fischerová získala šesté olympijské zlato

30 2000
S y d n e y - Legendární německá kajakářka Birgit Fischerová získala dnes v Sydney se čtyřkajakem již šestou zlatou olympijskou medaili. Osmatřicetiletá závodnice má celkem devět cenných kovů a sbírku může ještě rozšířit v neděli, kdy spolu s Katrin Wagnerovou pojede finále deblkajaků. "Počet medailí pro mě není důležitý. Zítra ráno mě čeká další závod, takže dnes večer žádné velké oslavy nebudou," uvedla Fischerová, která první cenný kov získala již na olympiádě v Moskvě před dvaceti lety.

Úvodní finálový den na kanále Penrith se vydařil Němcům, kteří získali čtyři medaile, z toho polovinu zlatých, a vyhráli tradiční souboj s Maďarskem. Přispěl k tomu i kanoista Andreas Dittmer, který po atlantském triumfu na deblu vybojoval zlatou olympijskou medaili mezi jednotlivci. Až osmý skončil ve finále Martin Doktor, jehož čtyři roky starý zisk 'double' může Dittmer napodobit, pokud dnešní výkon předvede i v neděli na poloviční trati.

Největší souboj kanoistických velmocí Německa a Maďarska se odehrál v závodu mužských čtyřkajaků, který těsně vyhráli stejně jako na loňském mistrovství Evropy Maďaři. Neúčast hlavního favorita závodu kajakářů Němce Lutze Liwowského, který byl v semifinále diskvalifikován kvůli předčasnému startu, využil Knut Holmann z Norska a obhájil čtyři roky staré vítězství z Atlanty.

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz