Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Forma nám pořád roste, libuje si Yzerman

21 2002
Salt Lake City - Kanadskému týmu se povedla odveta za utkání o třetí místo na naganském turnaji před čtyřmi lety. Proti Finsku mu ve čtvrtfinále pomohla dobrá analýza hry protivníka. "Měli jsme plán a drželi se ho - blokovat střely, posílat si rychle puk a co nejdřív ho dopravit před branku soupeře," popsal taktiku obránce Ed Jovanovski a pochvaloval si, jak fungovala.Američané vyhráli v pohodě, Kanada po boji

Střelec druhého kanadského gólu Steve Yzerman poukázal na to, že hra mužstva jde nahoru. "Nemyslím, že by nám chyběla šťáva, prostě jsme se tady sešli a jen jednou spolu trénovali," vysvětlil příčiny předchozích nepřesvědčivých výkonů. S každým dalším zápasem jeho forma podle Yzermana roste.

Ve třetí třetině podržel vítězný celek brankář Martin Brodeur, jenž předtím neměl tolik práce. "Nedostávali jsme se do šancí, protože oni hráli strašně defenzivně," vysvětlil nízkou potenci Finů forvard Jere Lehtinen. "Z těch dvou šancí jsme ale měli dát jeden gól," doplnil.

Jeho spoluhráč z téhož útoku Teemu Selänne přiznal, že to nebyl vrcholný výkon mužstva, jakého je schopno. "Kdybychom hráli náš nejlepší hokej, měli bychom šanci," posteskl si.

Postup i semifinálového soupeře Bělorusko si pochvaloval kanadský obránce Al MacInnis. "Leží na nás velký tlak, ale jsme tam, kde jsme chtěli být," komentoval situaci mužstva.

Komentátoři srovnali příjmy kanadských a běloruských hráčů. Zatímco součet platů zámořských hvězd v tomto ročníku činí 120 miliónů dolarů, u evropského soupeře je toto číslo mnohonásobně menší.

Yzerman odmítl, že by taková skutečnost měla hrát nějakou roli. "Na olympiádě není nic garantováno. Je to životní šance a tuto výzvu je třeba přijmout," řekl.

 

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz