Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Formanová finále půlky asi probrečí

23 2000
S y d n e y - Večer si nalila půl kelímku becherovky, aby se zbavila svíravého pocitu v žaludku. Na videu si pustila Knoflíkáře a brzy usnula. Tak pro Ludmilu Formanovou skončil den, který jí přinesl obrovské zklamání. Mistryně světa v běhu na 800 metrů se pomalu začala smiřovat s tím, že olympijskou medaili v Sydney do své sbírky nepřidá. "Byl to hrozný den. Kdekdo mě sice utěšuje, z domova přišla spousta povzbudivých slov, ale člověk se s tím musí vyrovnat sám," řekla Formanová.
Na různá vyšetření na klinice v olympijské vesnici šla skoro apaticky. "Ať už to zranění bude jakékoli, půlka už pro mě skončila. A příští olympiáda je až za čtyři roky," povzdechla si šestadvacetiletá běžkyně.

Zlé tušení měla už den před závodem, když v kotníku pocítila staré známé píchnutí, jež se jí vrací už od roku 1997. Před rozběhem se nemohla ani rozcvičit v tretrách. "Ale pořád jsem doufala, že až zazní výstřel, tak v té olympijské atmosféře zapomenu na bolest. Věděla jsem, že na postupový čas v pohodě mám," řekla Formanová.

Jenže už v první zatáčce zjistila, že ani léky, tlumící bolest, jež si ráno vzala, nebudou nic platné. "I kdybych ještě nějakým zázrakem postoupila, tak dnešní semifinále bych už stejně běžet nemohla. Dneska už to bolí i při obyčejné chůzi," konstatovala smutně.

Kdyby prý měla možnost vrátit čas, asi by nic neudělala jinak. "Všechno jsme to dnes rozebraly s trenérkou a nenašly jsme nic, v čem bychom udělaly chybu. Problémy začaly v Nymburce deset dní před odletem. To už byla příliš krátká doba na nějaké řešení," řekla zklamaná atletka.

Že by mohla nastoupit ve štafetě, to se zdá být zatím málo pravděpodobné. "Ani na to nemyslím. V první chvíli mě napadlo, že bych nejraději jela hned domů. Ale zůstanu tady a budu alespoň držet palce, i když při finále si asi pobrečím," řekla Formanová.

Podobný pocit prý už zažila před dvěma lety na mistrovství Evropy v Budapešti, kdy do finále nepostoupila kvůli prodělané viróze. "Čas, který tam stačil na vítězství, jsem normálně běhala," zavzpomínala Formanová. V Sydney to může být stejné.
Autor:


Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz