Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Formanová účast na olympiádě vzdala

5 2004
Praha - Půlkařka Ludmila Formanová definitivně oznámila, že nebude startovat na olympijských hrách. Dlouhodobé zdravotní problémy ji bránily splnit limit. "Do dneška nemůžu pořádně běhat kvalitu, můžu jen klusat v teniskách," uvedla. Svěřenkyně světové rekordmanky Jarmily Kratochvílové bude hry sledovat v televizi, atletické soutěže pak bude spolukomentovat v České televizi.

"Budu fušovat do novinářského řemesla," hlásila třicetiletá atletka. V minulosti Formanová již několikrát komentovala, dokonce i loňské mistrovství světa v Paříži a závody prestižní Zlaté ligy.

Běžkyně nechce své potíže řešit operačním zákrokem. "Tři operace stačily," připomněla nedávno v rozhovoru s ČTK zákrok v kotníku po olympiádě v Sydney, kde nedokončila semifinále, operaci holenní kosti za dva roky a chirurgický zákrok na páteři kvůli vyhřezlé ploténce.

Trable se zdravím Formanovou s krátkou výjimkou v roce 2002 trápí již od Sydney. Problémy měla nejprve s lýtkem, postupně ji pak sužovaly kotník, svaly i okostice. Záda se jí ozvala právě po Mnichovu a loni v červenci se podrobila chirurgickému zákroku. Nyní o sobě dala vědět ostruha na patě.

Olympiáda byla pro Formanovou velkou motivací, odložila kvůli ní i založení rodiny. Nyní už se potomkům bránit nebude. Existují prý všechny možnosti. "Jestli najdu chuť a motivaci, budu běhat dál, nebo pokud dostanu zajímavou pracovní nabídku, skončím. Nebudu se ani bránit dětem," nechala budoucnost osudu.

Autoři: ,


Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...Najdete na iDNES.cz