Formanová účast na olympiádě vzdala

5 2004
Praha - Půlkařka Ludmila Formanová definitivně oznámila, že nebude startovat na olympijských hrách. Dlouhodobé zdravotní problémy ji bránily splnit limit. "Do dneška nemůžu pořádně běhat kvalitu, můžu jen klusat v teniskách," uvedla. Svěřenkyně světové rekordmanky Jarmily Kratochvílové bude hry sledovat v televizi, atletické soutěže pak bude spolukomentovat v České televizi.

"Budu fušovat do novinářského řemesla," hlásila třicetiletá atletka. V minulosti Formanová již několikrát komentovala, dokonce i loňské mistrovství světa v Paříži a závody prestižní Zlaté ligy.

Běžkyně nechce své potíže řešit operačním zákrokem. "Tři operace stačily," připomněla nedávno v rozhovoru s ČTK zákrok v kotníku po olympiádě v Sydney, kde nedokončila semifinále, operaci holenní kosti za dva roky a chirurgický zákrok na páteři kvůli vyhřezlé ploténce.

Trable se zdravím Formanovou s krátkou výjimkou v roce 2002 trápí již od Sydney. Problémy měla nejprve s lýtkem, postupně ji pak sužovaly kotník, svaly i okostice. Záda se jí ozvala právě po Mnichovu a loni v červenci se podrobila chirurgickému zákroku. Nyní o sobě dala vědět ostruha na patě.

Olympiáda byla pro Formanovou velkou motivací, odložila kvůli ní i založení rodiny. Nyní už se potomkům bránit nebude. Existují prý všechny možnosti. "Jestli najdu chuť a motivaci, budu běhat dál, nebo pokud dostanu zajímavou pracovní nabídku, skončím. Nebudu se ani bránit dětem," nechala budoucnost osudu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...Najdete na iDNES.cz