Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

VIDEO: Závodiště formule 1 v Soči připomíná zatím staveniště

7 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - V říjnu letošního roku by se v olympijském parku v Soči měly prohánět vozy formule 1. Zatímco olympijský park, kudy povede velká část závodu, je připravený, tribuna a závodiště pro dojezd připomínají zatím jen staveniště. A náklady na Velkou cenu stále rostou.

Původní odhady hovořily o 150 miliónech eur. Teď ale organizátoři mluví téměř o dvojnásobné investici. Rusové ale formuli 1 chtějí v Soči za každou cenu. 

Unikátní olympijský areál by se tak mohl dočkat tolik potřebného využití. Monumentální stavby pro zimní sporty v letním turistickém středisku budou jen těžkou využívané na 100%. 

Na druhou stranu závody formule 1 v olympijském arálu budou světovým unikátem. Uvědomuje si to Sebastian Vettel, který se na Velkou cenu Ruska v Soči těší. 

"Zatím je před námi ještě hodně času, několik měsíců, ale už se na závod moc těším," říká závodník. "Podle toho, co jsem zatím viděl, půjde o velmi zajímavou trať. Některé úseky budou velmi rychlé."Najdete na iDNES.czmobilní verze