Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Závodiště formule 1 v Soči připomíná zatím staveniště

7 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - V říjnu letošního roku by se v olympijském parku v Soči měly prohánět vozy formule 1. Zatímco olympijský park, kudy povede velká část závodu, je připravený, tribuna a závodiště pro dojezd připomínají zatím jen staveniště. A náklady na Velkou cenu stále rostou.

Původní odhady hovořily o 150 miliónech eur. Teď ale organizátoři mluví téměř o dvojnásobné investici. Rusové ale formuli 1 chtějí v Soči za každou cenu. 

Unikátní olympijský areál by se tak mohl dočkat tolik potřebného využití. Monumentální stavby pro zimní sporty v letním turistickém středisku budou jen těžkou využívané na 100%. 

Na druhou stranu závody formule 1 v olympijském arálu budou světovým unikátem. Uvědomuje si to Sebastian Vettel, který se na Velkou cenu Ruska v Soči těší. 

"Zatím je před námi ještě hodně času, několik měsíců, ale už se na závod moc těším," říká závodník. "Podle toho, co jsem zatím viděl, půjde o velmi zajímavou trať. Některé úseky budou velmi rychlé."Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze