Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalista Sionko se už cítil vyřazen

16 2000
B r i s b a n e - Fotbalista Libor Sionko těžce nesl dnešní prohru na olympijském turnaji s Kuvajtem. Do posledního hvizdu se srdnatě rval o každý metr trávníku, na který pak padl a dlouho nevstával. Hlavou mu prolétlo, že tým ztratil vše. Nejlepší český hráč zápasu se domníval, že mužstvo vypadlo a čeká ho potupná cesta domů. "Byly to hrozné pocity, protože jsem si myslel, že je všemu konec. Nevěděl jsem o výsledku druhého utkání," popisoval Sionko.

"Teď vím, že postupová šance ještě žije, a tak je mi hned o něco lépe," svěřoval se při odchodu ze ztichlé kabiny. "Atmosféra mě hrozně chytla a nevidím důvod, proč bychom se měli pakovat. Přece jsme se netrmáceli na druhý konec zeměkoule, abychom to zabalili po skupině," prohlásil odhodlaně.

V prvním utkání s USA se Sionkovi nedařilo, stejně jako celému týmu, ale dnes hrál jako vyměněný. "O svém výkonu jsem hodně přemýšlel a hledal cestu jak se zlepšit. Snad i proto jsem se dnes cítil lépe," pokusil se o úsměv sparťanský záložník.

Nedávno ještě řešil dilema, zda pro něho nebude olympijská účast ztrátou. Sparta beze mě nastoupí ve třech zápasech Ligy mistrů, kdo ví co bude za měsíc, honilo se mu hlavou. Teď je vše zapomenuto. "V Austrálii jsem na Ligu mistrů skoro zapomněl. Ano, těším se na ní, ale teď se tím nezatěžuji," tvrdil.

Spřízněnou duší Sionka je slávista Adam Petrouš. Bez ohledu na rivalství pražských klubů tradičně obývají jeden hotelový pokoj. "S Adamem zápasy dlouho rozebíráme, možná až příliš," domnívá se hbitý mladík a dnešní noc asi nebude jiná. "Určitě usneme až nad ránem," přiznal.

"Necháme toho polehávání na hotelu, musíme se dostat někam mimo. Odpoledne si s Adamem dojdeme na kávičku. Pak možná všichni vyrazíme společně do místní botanické zahrady, nebo do  parku," plánoval volné odpoledne.

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz