• Úterý 24. října 2017 Nina

Fotbalisté Brazílie, Argentiny a Itálie jsou už ve čtvrtfinále olympiády

Ronaldinho se raduje z gólu - Brazilec Ronaldinho se raduje z jednoho ze svých dvou gólů v zápase s novým Zélandem. | foto: Reuters

10 2008
Fotbalisté Brazílie, Argentiny a Itálie uspěli i ve svých druhých zápasech olympijského turnaje a s předstihem postoupili do čtvrtfinále.

Novozélanďané odolávali jBrazílii jen do 4. minuty, kdy našel cestu do jejich sítě Anderson z Manchesteru United. Ještě do přestávky přidal druhý gól Pato.

Velké chvíle jeho nového spoluhráče z AC Milán Ronaldinha přišly po přestávce. Největší hvězda "Kanárků" zvýšila z přímého kopu na 3:0, za šest minut si došla pro penaltu a také ji sama proměnila.

To už se zápas změnil v jednostrannou exhibici, kterou dovršil těsně před koncem pátým gólem Sobis.

Argentinci i tentokrát nasadili všechny své trumfy včetně Messiho a Riquelmeho, ale dlouho se nemohli prosadit proti houževnaté obraně Autrálie.

Jen Messi zahodil tři vyložené šance. Až třináct minut před koncem ho v roli střelce zastoupil neapolský útočník Lavezzi.

Italové zatím procházejí turnajem hladce, když po výhře 3:0 nad Hondurasem přehráli stejným výsledkem i Koreu. Už po 16 minutách otevřel skóre útočník Rossi, který se trefil i v předchozím zápase.

Po půlhodině hry pak výhru pojistil jeho kolega z útoku Rocchi, který je ve třiceti letech nejzkušenějším hráčem italského výběru. Italové si pak v klidu hlídali jistotu postupu, kterou ještě třetí brankou stvrdil Montolivo.

Hrdinou dne byl nizozemský záložník Geralt Sibon, který v třetí minutě nastavení zařídil Nizozemsku alespoň bod za remízu 2:2 s USA.

Hráči "oranjes" brzy vedli po trefě liverpoolského Babela. Po změně stran však Američané zápas otočili, když vedoucí branku měl na svědomí střídající Altidore, který v létě posílil španělský Villarreal. Nizozemci tak čelili hrozbě brzkého vyřazení, ovšem v nastaveném čase si míč k přímému kopu postavil Sibon a srovnal.

Z prvních výher se radovaly africké týmy. Kamerun zdolal Honduras 1:0, Nigérie zvítězila nad Japonskem 2:1 a Pobřeží slonoviny si poradilo se Srbskem 4:2.

Nigerijským hrdinou byl Obinna, hrající druhou italskou ligu za Chievo, který jeden gól dal sám a druhý připravil. Kamerunu zajistil body střelou z dálky Mbia z francouzského klubu Rennes.