Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Fotbalisté možná nebudou hrát v Canbeře

29 2000
S y d n e y - Na fotbalovém stadiónu v Canbeře, kde má 13. září česká reprezentace vstoupit do olympijského turnaje utkáním proti výběru Spojených států, se nedaří připravit travnatý povrch. Organizátoři dnes připustili, že minimálně úvodní zápasy budou muset přesunout jinam. "Pokud nebude hřiště v pořádku, existuje reálná šance, že bude nutné utkání přeložit," prohlásil předseda Australského olympijského výboru John Coates.

Na hřiště Bruce Stadium byla začátkem srpna položena nová travnatá plocha, vypěstovaná v Cairns v tropickém prostředí severního Queenslandu. Po převozu však tráva utrpěla chladným počasím v Canbeře. Ve středu by měli pořadatelé říci, zda trávník znovu vymění.

O případném přesunu fotbalových zápasů do jiných měst se má podle Coatese rozhodnout v neděli. V úvahu prý kvůli zajištění televizních přenosů a bezpečnosti přicházejí pouze místa, kam jsou plánována další utkání. Zápasy olympijského turnaje se mají hrát na šesti stadiónech v Canbeře, Melbourne, Brisbane, Sydney a Adelaide.

Rekonstrukce pažitu už se bez problémů uskutečnila na fotbalovém stadiónu v Sydney s kapacitou pro 40 tisíc diváků. Olympijský stadión, který bude 30. září hostit finále fotbalového turnaje, dostane nový povrch po zahajovacím ceremoniálu her. Na výměnu čeká také kriketové hřiště v Melbourne, na kterém se v neděli ještě odehraje finále ligy v australském fotbale.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze