Fotbalisté možná nebudou hrát v Canbeře

29 2000
S y d n e y - Na fotbalovém stadiónu v Canbeře, kde má 13. září česká reprezentace vstoupit do olympijského turnaje utkáním proti výběru Spojených států, se nedaří připravit travnatý povrch. Organizátoři dnes připustili, že minimálně úvodní zápasy budou muset přesunout jinam. "Pokud nebude hřiště v pořádku, existuje reálná šance, že bude nutné utkání přeložit," prohlásil předseda Australského olympijského výboru John Coates.

Na hřiště Bruce Stadium byla začátkem srpna položena nová travnatá plocha, vypěstovaná v Cairns v tropickém prostředí severního Queenslandu. Po převozu však tráva utrpěla chladným počasím v Canbeře. Ve středu by měli pořadatelé říci, zda trávník znovu vymění.

O případném přesunu fotbalových zápasů do jiných měst se má podle Coatese rozhodnout v neděli. V úvahu prý kvůli zajištění televizních přenosů a bezpečnosti přicházejí pouze místa, kam jsou plánována další utkání. Zápasy olympijského turnaje se mají hrát na šesti stadiónech v Canbeře, Melbourne, Brisbane, Sydney a Adelaide.

Rekonstrukce pažitu už se bez problémů uskutečnila na fotbalovém stadiónu v Sydney s kapacitou pro 40 tisíc diváků. Olympijský stadión, který bude 30. září hostit finále fotbalového turnaje, dostane nový povrch po zahajovacím ceremoniálu her. Na výměnu čeká také kriketové hřiště v Melbourne, na kterém se v neděli ještě odehraje finále ligy v australském fotbale.

Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Najdete na iDNES.cz