Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalisté se vyspali a na Kuvajt si věří

15 2000
B r i s b a n e - Konec postupových nadějí by mohla přinést fotbalovým olympionikům případná porážka v sobotním utkání s Kuvajtem. Hráčům se však přes neslaný, nemastný výkon v prvním utkání olympijského turnaje, v němž se štěstím remizovali s Američany, neklepou kolena. Tvrdí, že je to může jen motivovat. Trenér Karel Brückner je rád, že už z hráčů spadla únava po náročném přesunu z Canberry do Brisbane. Zrušil ranní budíček, a tak většina fotbalistů opustila postel až před obědem. Večer se ale normálně v tempu trénovalo, hráči žertovali a na nevydařený zápas s USA už nikdo nemyslel.

"Všichni na sobě cítíme, jak jsme se potřebovali pořádně vyspat. Bylo toho na nás nějak moc," přiznal Brückner. V Brisbane je teplo. Přes den na sluníčku přes třicet stupňů, i večer bylo příjemně.

Kuvajt je pro trenéra stejně neznámý, jako byl americký tým. "Samozřejmě, že informací máme dost, ale to bylo před prvním utkáním stejné. Uvidíme až na hřišti." Zaujali ho prý především oba soupeřovi útočníci, ale klíčovým hráčem by měl být záložník Sajhan.

Úvodní sestava Čechů bude jiná než ve středu, ale Brückner neprozradil nic konkrétního. Hrát už může uzdravený Polák, Ujfaluši by se mohl z postu defenzívního záložníka přesunout do obrany, která příliš nepřesvědčila.

Fotbalisté viděli své sobotní soupeře v utkání s Kamerunem. "Hrají zodpovědně dozadu, jen tak něco je nepřekvapí. Ale my už snad budeme hrát líp než ve středu a věřím, že je přehrajeme," přál si Marek Jankulovski. Další útočník Milan Baroš si všiml, že Kuvajťané nechávají hodně místa po stranách hřiště. "Tam vidím naši šanci," tvrdí.

Kuvajťané zatím na dálku složili Čechům diplomatické poklony a chorvatský kouč Radojko Avramovič tvrdil, že zápas bude pro jeho hráče mnohem těžší než utrkání proti Kamerunu. "Český fotbal patří k nejlepším v Evropě a má silný, fyzicky úžasně disponovaný tým," říká.  "Můžeme mít dvě, nebo tři šance a ty musíme proměnit, jinak budeme mít starosti," prorokoval bývalý gólman jugoslávské reprezentace.

Zápas začíná v 10 hodin našeho času, pískat bude Tunisan Murad Dámí a v přímém přenosu ho vysílá ČT 2. V hledišti má být mezi zhruba patnácti tisíci fanoušků několik desítek českých atletů, kteří v Brisbane trénují.

Předpokládané sestavy:
Česká republika:
Drobný - Lukáš Došek, Petrouš, Ujfaluši, Brabec - Sionko, Týce, Polák, Jankulovski - Baroš, Heinz.
Kuvajt: Kankone - Abdulrahmán, Alothman, Abdulazíz, Saejd - Sajhan, Altajár, Salmán, Alazemí - Zajed, Alkandarí.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze