Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalistům se blíží zápas pravdy

18 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje MFDnes) Před tak důležitým zápasem možná v životě nestáli. Fotbalisté Česka musejí zítra porazit Kamerun, aby jejich olympijské vystoupení nebylo považováno za ostudné. Fotbalisté zatím remizovali s Američany a potupně prohráli s Kuvajtem, přesto zůstávají ve hře o čtvrtfinále. Pokud zítra v Brisbane vyhrají, budou mezi nejlepší osmičkou. "Je to velká výzva. Když vyhrajeme, tak se zapomene na neúspěchy," pravil kapitán mužstva Roman Týce. "Hra se nám zlepšuje, už je lepší pohyb a dynamika. Ale děláme příliš chyb v obraně a neproměňujeme šance," řekl trenér Karel Brückner.

V čem především vězí chyba? Proti Kuvajtu mělo mužstvo na deset gólových šancí, ale
proměnilo jen dvě. Soupeř zaútočil nebezpečně pětkrát a třikrát z toho skóroval. "Těžko naučíme hráče v reprezentaci střílet góly, od toho tu nejsme," řekl trenér.

A co bránění? O tom si s hráči povídá stále, průběžně jim vysvětluje, jak se chyb zbavit. Věří, že proti Kamerunu to vyjde bez individuálních hrubek. To by byl první krok k úspěchu.

"Jakékoli vítězství nás posílá do čtvrtfinále, to jsem hráčům řekl hned po minulém zápase ještě v kabině," uvedl Brückner. Proti Kameruncům nastoupí český národní tým s jednou výraznou změnou: chybět bude útočník Marek Heinz, který byl potrestán za dvě žluté karty. Tím pádem by sestava mohla vypadat takto: Drobný - Petrouš - Lengyel, Kováč - L. Došek, Týce, Ujfaluši, Šimák, Jankulovski - Sionko, Baroš. "Nevím, jestli postavím dva čerstvé hráče," bez upřesnění uvedl kouč. Možná nastane změna na místě brankáře, protože Jaroslavu Drobnému se minulý zápas příliš nevydařil. Místo něho by mohl nastoupit Aleš Chvalovský, jehož otec František, nejvyšší muž českého fotbalu, právě dorazil za výpravou do Brisbane.

"Jsme přesvědčeni, že už nemůžeme předvést tak špatnou hru jako proti Američanům a nedat tolik šancí jako proti Kuvajtu," mluví optimisticky záložník Libor Sionko. "Nechceme se vracet ve středu domů!" To je myšlenka, které se drží celá reprezentace.

Hráči jsou odhodláni smazat první nezdary a proklouznout do čtvrtfinále. Dnes dopoledne se byli projít do města, zašli na kafe, podívali na horskou dráhu v šestém patře obrovského obchodního komplexu, na chvilku se odreagovali. Po obědě vesměs sledovali, jak Štěpánka Hilgertová vybojovala v olympijském závodě kajakářek zlatou medaili. Odpoledne jeli na trénink, který byl uzavřený pro veřejnosti i pro média.

"Nechceme ponechat nic náhodě," řekl Karel Brückner. "O Kamerunu víme, že je to kompaktní tým, který hraje v rozestavení čtyři čtyři dva, všechny řady se dobře prolínají. Je to tým bez výrazných slabin, naopak nikdo není úplná hvězda." Zítra po poledni už bude známo, jestli Česko postoupí, nebo bude vyřazeno. Sledujete naše on-line zpravodajství minutu po minutě.

On-line z úterního zápasu můžete sledovat ZDE

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz