Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Čech v Českém domě: Že jsme porazili Brity v humoru? Oni žádný nemají

30 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Dva dny po sobě pohostil Český dům v Londýně dvě největší celebrity současného českého sportu. Po nedělní návštěvě hokejové legendy Jaromíra Jágra zavítal v pondělí večer mezi fanoušky do olympijského stánku v Islingtonu fotbalový brankář Petr Čech.

Gólman Chelsea je v Londýně doma a ve městě se perfektně vyzná, do Českého domu tak přijel metrem. Dorazil z Wimbledonu, kde sledoval nepovedené zápasy krajanů v tenise.

Čech na OH

rozhovor s Petrem Čechem čtěte ZDE

"Z Wimbledonu je to sem hodinku, úplně v pohodě. Metrem je to po Londýně nejsnazší. Jezdím tak poměrně často, síť veřejné dopravy je tady velmi dobrá," říkal Čech, který hraje na západ od centra v Chelsea, ale tentokrát se musel dostat na "nepřáteské" území Arsenalu, jenž má stadion nedaleko od Českého domu.

"Po cestě v metru jsem měl helmu, ale u Českého domu jsem si ji sundal," žertoval hvězdný fotbalista na pódiu před fanoušky.

Ti si tak po Jaromíru Jágrovi mohli "smlsnout" na další lahůdce. Čech pod pódiem trpělivě vyčkával, až skončí vystoupení taneční skupiny a on sám bude pozván nahoru. Po podpisu na takzvanou Zeď slávy se trpělivě podepisoval desítkám fandů, než ho odvedli do televizního studia.

Jágr v Českém domě

Jaromír Jágr na OH v Londýně
VÁŽENÝ HOST. Na utkání Petry Kvitové na olympijských hrách v Londýně se přišel

o návštěvě hokejové hvězdy čtěte ZDE

Ještě předtím pobavil diváky odpovědí na otázku, co říká na to, že česká výprava při nástupu na úvodní olympijský ceremoniál v holínkách porazila Brity v jejich disciplíně - v humoru.

"Já bych to poopravil. Podle mě Britové humor nemají. Takže se nedá ani mluvit o soutěžení s nimi," prohlásil s úsměvem.

V úterý ještě plánuje vyrazit na judo. "Můj tchán šéfuje judu, na olympiádě má i svoje svěřence," vysvětlil, proč holduje tomuto v Česku okrajovému sportu.

"Víc toho asi z olympiády bohužel nestihnu, protože s Chelsea pokračujeme v přípravě."

Kdo je největší současnou hvězdou českého sportu?

celkem hlasů: 3983

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. srpna 2012. Anketa je uzavřena.

Jaromír Jágr 2758
Petr Čech 777
někdo jiný 448
Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze