Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Jedenáctá medaile pro Česko: tricyklista Vondráček získal bronz

VŠE JE PŘIPRAVENO. Už se čeká jen na závodníky a další zápolení na paralympijských hrách v Londýně 2012 může začít. | foto: Reuters

8 2012
Česká výprava na paralympijských hrách v Londýně slaví jedenáctou medaili. Získal ji tricyklista David Vondráček, jenž v silničním závodu v kategorii T1-2 skončil třetí. V akci byl i diskař František Serbus, který v kategorii F32/33/34 obsadil pátou pozici, navíc výkonem 20,64 metrů evropský rekord.

Šestadvacetiletý sportovec s poruchou hybnosti po dětské obrně uspěl na závodním okruhu v Brands Hatch, kde čeští handicapovaní cyklisté v minulých dnech získali už tři cenné kovy.

Vondráček neměl nejlepší start do závodu, ale držel se při průjezdu prvním
i druhým měřeným mezičasem na pátém místě. V posledním kole se člen týmu
Spastic Sport Praha dostal na třetí pozici a udržel ji před dotírajícím Gerhardem Viljoenem z JAR. Zvítězil domácí Brit David Stone.

Mexický oštěpař Luis Alberto Zepeda se chystá na svůj pokus při olympijských
Francouzská koulařka Evelyne Tuitavaková při svém pokusu na paralympijských
Ruská koulařka Larisa Voliková při svém pokusu na paralympijských hrách v

Momentky z paralympijských her v Londýně 2012.

Páté místo diskaře Serbuse

Sedmadvacetiletý atlet, jenž je postižený po dětské obrně, zaznamenal nejdelší hod třetím pokusem a několik minut byl dokonce ve své třídě F32 světovým rekordmanem. O světové maximum sice v průběhu závodu přišel, nicméně kontinentální rekord mu zůstal.

Příběhy her

Kdo také závodí v Londýně

Po přepočtu získal Serbus 999 bodů, k medaili mu chybělo 82 bodů.

"Je trošku paradoxní, že Franta ve své třídě o půl metru zlepší svěťák a víc bodů dostane někdo, kdo je ve své kategorii daleko za světovým rekordem," uvedl Serbusův trenér Pavel Martínek.

Narážel na čtvrtého Tunisana Mohameda Krída, jenž v třídě F34 hodil 41,79 m a získal o pět bodů víc než český reprezentant.

Šesté místo obsadili v běhu na 100 m třídy T35 Anna Luxová, jež si vylepšila osobní rekord na 17,22, a plavec Arnošt Petráček na trati 50 m motýlek ve třídě S5. Jediný handbiker v české výpravě Martin Kovář byl v kategorii H1 v závodu s hromadným startem sedmý.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze