Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Frydrych hodil přes 84 metrů a posunul se do oštěpařského týmu pro Rio

SNAHA. Český oštěpař Petr Frydrych na Zlaté tretře. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

3 2016
Český oštěpařský tým je pořádně nabitý. Petr Frydrych, další ze svěřenců Jana Železného, vyhrál v sobotu mítink v irském Letterkenny výborným výkonem 84,10 metru, a tím pádem se aktuálně posunul do týmu pro olympijské hry v Riu. Nejlepší výkon hodil v páté sérii, přes 80 metrů se dostal hned pětkrát.

„Byl to přesně takový den, kdy se dalo hodit daleko, mohlo to být ještě lepší. Ale po dosavadním průběhu sezony nemohu být nespokojen a jsem rád za zlepšení,“ uvedl podle stránek Top Athletics Frydrych.

V této sezoně se přitom za 80 metrů dostal v šesti závodech jen jednou a byl mezi českými oštěpaři až čtvrtým nejlepším mužem, což mu start v Riu neumožňovalo, byť má splněné nominační kritérium.

Černého Petra tak má nyní v rukou Jaroslav Jílek, jehož nejlepší letošní hod má hodnotu 83,19 m. Před ním v průběžném pořadí sezony figurují podle výkonů ještě Vítězslav Veselý (83,81) a Jakub Vadlejch (86,76).

To se ale může změnit na mistrovství Evropy v příštím týdnu v Amsterdamu, kde Frydrych házet nebude, neboť tam se nominovali jeho tři tréninkoví kolegové. Všichni jsou svěřenci světového rekordmana Jana Železného.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze