Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fuchsová dá asi přednost "půlce"

8 2000
P r a h a - Až těsně před přesunem z tréninkového kempu v Brisbane do Sydney se chce čtvrtkařka Helena Fuchsová rozhodnout, na jaké trati se pokusí o olympijský úspěch. Vedle čtvrtky je pětatřicetiletá běžkyně přihlášena i ke startu na dvojnásobné trati a těsně před odletem do Austrálie prozradila, že v současnosti vše hovoří pro delší z obou závodů. Že by na osmistovce nebyla bez nadějí, dokázala před týdnem při domácím mistrovství družstev, v němž potrápila mistryni světa Ludmilu Formanovou a s přehledem se dostala pod dvě minuty.


"Je to legrace. Letím na olympiádu a nevím, co tam poběžím," usmívala se Fuchsová, která působila naprosto uvolněným dojmem. "Jsem v pohodě. Čeká mě velký závod a necítím žádný tlak. Příliš se toho ode mne nečeká."

Ke startu na 800 metrů se kloní především vzhledem k virovému onemocnění, které ji pronásleduje už od červencového šampionátu jednotlivců v Plzni. "Mám sníženou imunitu, rychle se unavím, což mluví proti silovější čtvrtce. Mám manko v tréninku rychlosti," vysvětlila svěřenkyně Ladislava Kárského, který jí navíc v poslední době předepisoval tréninky rovněž ukazující na to, že Fuchsová poběží v Sydney půlku.

"I podle charakteru tréninku to vypadá spíše na osmistovku," potvrdila Fuchsová, jejíž osobní rekord má hodnotu 1:58,81. V Sydney by to byla po halovém MS v roce 1991 teprve její druhá osmistovka na velké soutěži.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...Najdete na iDNES.cz