Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Garabík je rád, že nebude mít sníh za krkem

21 2002
Praha - Překotné balení, rychlé rozloučení s nejbližšími a ve středu odlet na soustředění do amerického Yellowstone - to je poslední program českých biatlonistů před začátkem zimních olympijských her v Salt Lake City. "Je to hodně ve spěchu, vždyť teprve v neděli večer jsme se vrátili ze Světového poháru," říká zkušený harcovník Petr Garabík, jehož čekají již třetí hry.

Do letadla si bude brát několik zavazadel, jak se sportovními potřebami, tak s osobními věci. "Je to právě kvůli tomu soustředění. Některé věci poletí rovnou do Yellowstone, jiné už zůstanou v Salt Lake City. Proto musí být balení o něci pečlivější než jindy."

Pro zklácení dlouhé chvíle si vezme několik časopisů, knihu, kterou dostal k Vánocům, nějaká CD. "Ani nevím, co vlastně teď může brát do letadla," přiznává. Sám z přesunu do Spojených států strach nemá. Po 11. září minulého roku sedl do letadla jen jednou, při cestě na Světový pohár do Finska. "Určitě se nebojím. Proč by se někdo měl přeci soustředit zrovna na naše letadlo?" uklidněje sám sebe.

Tratě v Soldier Hollow nebudou pro něj neznámé. Rok před velkými podniky se v jejich dějišti většinou konají závody Světového poháru, tak i Garabík měl možnost seznámit se s netypickým prostředím olympijského závodu. "Je to tam hodně zvláštní. Neběží se totiž v lese, ale na takové planině, kde před sebou vidíte skoro celou trať. Není to nějaký handicap, prostě jen nezvyk." S úsměvem hned dodává, že trať bez stromů má jednu velkou výhodu. "Nebude mi aspoň padat sníh za krk. Při posledním závodě mě zrovna tohle trochu rozhodilo."

Během týdenního pobytu v Yellowstone budou biatlonisté ladit formu už individuálně. Každý podle svých potřeb. "Budu se soustředit na objemový trénink, jiní budou spíše pilovat střelbu. Pak se přesuneme do Salt Lake City a ubytujeme se v olympijské vesnici. Vždycky noc před závodem budeme spát přémo v Soldier Hollow," přibližuje Garabík nejbližší program.

Do něj by rád vtěsnal i návštěvu zápasů českých hokejistů. "V Naganu jsem zmeškal jen jediný, rád bych viděl i teď kluky v akci. Ale neznám ještě přesně program, ani nevím, jak jsou tam sportoviště od sebe vzdálená. Na jiné akce ovšem v Salt Lake City asi čas nebude."

Baitlonistům se v této sezoně příliš nedaří, i olympijské cíle jsou proto skromější. "V Lillehammeru jsem chtěl být do desítky, jen o několik vteřin jsem skončil jedenáctý. V Naganu se mi to úplně vymklo z rukou, takže teď bych rád zažil zase lepší olympiádu. Umístění v desítce by bylo naprosto úžasné," má jasno zkušený biatlonista.

Autor:


Další z rubriky

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz