Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gardner se stal národním hrdinou

10 2000
Stohy dopisů se od skončení olympijských her vrší v domě rodičů amerického zápasníka Rulona Gardnera v Aftonu ve státě Wyoming. Borec, který v Sydney v kategorii do 130 kilogramů ukončil třináctiletou nadvládu Rusa Alexandra Karelina, dostává psaní v obálkách nadepsaných slovy: "chlap jak hora", nebo "pro nejlepšího zápasníka na světě". Před Gardnerovým triumfem se malé městečko chlubilo jen jeleními parohy zavěšenými nad jedním domem v centru, které jsou údajně největší na světě.

Po olympijském finále, v němž Gardner porazil o pouhý bod Karelina, ale do Aftonu jezdí jeden autobus za druhým. Městečko, které má 1500 obyvatel, se plní lidmi, kteří by se rádi ze zápasníkem osobně setkali. Gardner by měl domů přicestovat ve čtvrtek a všichni se na ten den horlivě připravují.

Děti nosí trička s jeho potrétem a nápisem "Zázrak na zápasnické žíněnce". Starosta města Jerry Hansen označil zápasníkův úspěch za "největší událostí od doby, kdy usedlíci v Aftonu přežili první zimu".

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz