Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Generálním sekretářem ČOV je Hrubec

23 2005
Praha - Bývalý konzul na českém velvyslanectví ve Washingtonu Petr Hrubec se stal generálním sekretářem Českého olympijského výboru. "Na volbě pana Hrubce panovala celková shoda," uvedl předseda ČOV Milan Jirásek. Do výběrového řízení se přihlásilo 62 uchazečů, Hrubec byl nejlepší z desetičlenného finále.

Milan Jirásek tolik zájemců o funkci nečekal. "Překvapilo mě to," řekl.

Komise ČOV postupně zúžila počet zájemců na deset, které si pozvala na osobní pohovory. Z nich doporučila výkonnému výboru jednoho favorita a dva náhradníky.

Výkonný výbor zvolil Hrubce na mimořádném zasedání minulou středu, kde vystoupil stejně jako stávající sekretář Vladimír Dostál.

Hrubec byl podle internetového serveru olympic.cz před rokem 1989 právníkem Pragosportu, kde v letech 1991-94 působil jako zástupce ředitele a člen představenstva.

V roce 1990 byl mezinárodním sekretářem Československého svazu cyklistiky a marketingovým poradcem místopředsedy pro ekonomiku národního olympijského výboru. Stále působí jako ředitel odboru evropské integrace a mezinárodních vztahů České správy sociálního zabezpečení.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze