Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Gólmani se prostřídají, začíná veterán Hašek

14 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Konec spekulací. Kapitánem hokejové reprezentace na olympijských hrách v Turíně bude Robert Lang, brankářská jednička nebyla stanovena. Oba gólmani se v úvodních zápasech prostřídají. Ve středu proti Německu začne Dominik Hašek. Reprezentační trenér Alois Hadamczik to oznámil po úterním tréninku.

"Měl jsem takovou intuici. Robert je respektovaný hráči, i rozhodčími, je zkušený. Bude hrát už na čtvrté olympiádě," vysvětlil kouč svoji volbu. Asistenty budou Pavel Kubina a David Výborný.

O nasazení Dominik Haška do prvního duelu s Němci byl trenér také dlouho rozhodnutý. "Ale samozřejmě, kdyby jeho výstroj nedorazila včas, musel bych na to zareagovat," připustil.

Ve druhém utkání proti Švýcarsku tedy nastoupí Tomáš Vokoun. Co bude dál? "To uvidím podle situace, jak se budou zápasy vyvíjet. Oba gólmani s tím byli srozuměni," řekl Hadamczik po úterním tréninku.

Na něm se hokejová reprezentace sešla na turínské olympiádě už téměř kompletní. V úterý odpoledne chyběla na na ledě v tréninkové hale Esposizione jenom dvojice Patrik Eliáš -  Filip Kuba, která ještě nestačila do dějiště her dorazit.

Na led ale nemohl ani Milan Hejduk, jemuž se výstroj zatoulala někde cestou z Detroitu, odkud do Itálie letěl. "Ale vím, kde jsou. Zůstaly v Detroitu, odkud jsme po posledním zápase letěli. A nebyl jsem sám, zůstala tam i Slovákům z našeho týmu," řekl Hejduk.

Naopak Dominik Hašek se už svých betonů, lapačky a dalšího brankářského nádobíčka dočkal.

Podle informací z českého týmu jeho výzbroj zůstala v Ottawě, odkud přes Washington do Itálie letěl. Ekonom olympijské mise v Turíně Jiří Kynos prý kvůli tomu dokonce kontaktoval ambasádu v hlavním městě Kanady.

Pokud Hejdukovi dorazí vybavení včas, stihne před středečním zápasem s Německem pouze ranní rozbruslení, stejně jako poslední dorazivší Eliáš s Kubou.

Už podle úterního tréninku bylo jasné, že se Jágr, který v den zápasu s Německem oslaví třicáté čtvrté narozeniny, se na olympiádě představí v jednom útoku s Robertem Langem, podobně jako před čtyřmi lety v Salt Lake City. Mezi novináře ovšem zatím bohužel v Turíně ani jeden z nich nepřišel.

Předpokládaná sestava českého týmu proti Německu:
Hašek (Vokoun) – Kubina, T. Kaberle, Židlický, Špaček, Kuba, F. Kaberle, Malík – Jágr, Lang, Straka – Hejduk, Prospal, Ručinský – Hemský, Výborný, Eliáš – Erat, Čajánek, Bulis – Olesz.,

Čtěte rozhovor s koučem Hadamczikem - ZDE.

Reprezentační brankáři Tomáš Vokoun (vlevo) a Dominik Hašek

Dominik Hašek

Dominik Hašek

Dominik HašekNajdete na iDNES.czmobilní verze