Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Grolichová: Věřím, že olympiáda mě nemine

12 2008
Praha - Těžký rok letos čeká Lucii Grolichovou. Moderní pětibojařka, která se loni vrátila k závodění po promaroděné sezoně, je jen krůček od splnění kvalifikačních podmínek do olympijského Pekingu. K jistotě jí v podstatě chybí jeden velmi dobrý výsledek. "Pokud budu zdravá, věřím, že do Pekingu pojedu," říká.

Lucie Grolichová absolvovala svůj první on-line rozhovor v životě a po jeho skončení byla nadšená. "Je to úplně něco jiného, než běžný rozhovor. Tadysi můžete odpovědi v klidu promyslet," smála se. Přestože se svěřila, že má státnici ze psaní na stroji, odpovědi převážně diktovala. VIDEO

GROLICHOVÁ ODPOVÍDALA ZDE


Třicetiletá moderní pětibojařka pražské Dukly má letos před sebou obrovskou šanci, jak se kvalifikovat do olympijského závodu.

Přestože podstatná část kvalifikačních podniků se uskutečnila už loni, Grolichová věří, že ona sama se do Číny podívá díky umístění v tzv. olympijském žebříčku. Do něj se započítávají tři nejlepší výsledky od června loňského do května letošního roku.  

"Byla jsem desátá na Světovém poháru v Římě a desátá na mistrovství světa. Teoreticky by mi měl stačit jeden výsledek mezi pátým a desátým místem," řekla sympatická závodnice v rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.  "Když budu zdravá, mělo by to vyjít."

Právě nepříjemné zranění jí téměř rok znemožnilo bojovat o dobré výsledky. "Měla jsem zánět v patě, který se přesunul do nártu," uvedla. Ale vzdát se kariéry? "To ne. Měla jsem právě po vyhraném závodu Světového poháru a další motivací byl start na olympiádě," napsala v další odpovědi.

Předolympijské on-line rozhovory na iDNES.cz

22. ledna: Barbora Špotáková (oštěp)
29. ledna: Miroslava Knapková (veslování)
5. února: Věra Cechlová (disk)
12. února: Lucie Grolichová (moderní pětiboj)
19. února: Petr Lazar (dráhová cyklistika) 11:00
26. února: Libor Capalini (moderní pětiboj)
4. března: Lenka Marušková-Hyková (střelba)
11. března: Kateřina Baďurová (skok o tyči)Momentálně se cítí naprosto fit a příští týden cestuje do Egypta na první závod SP v sezoně. Českým divákům se pak představí v květnu na mítinku v Kladně.

Málokdo ví, že Grolichová pochází z rodiny, v níž převládá vztah ke kultuře a umění.

Sama hrála tři roky na housle, ale láska ke sportu nakonec zvítězila. Ve třinácti se dozvěděla o náboru na moderní pětiboj, své v tom hrála i touha jezdit na koni. "Rozhodla jsem se myslím dobře, v oblasti kultury bych asi kariéru neudělala," usmála se.

Moderní pětiboj tvoří pět disciplín - šerm, střelba, plavání, parkúr a běh.

A Česká republika v něm už řadu let patří k absolutní světové špičce. Medaile z velkých světových a evropských akcí podpořené bronzem Libora Capaliniho na poslední olympiádě v Aténách jsou toho jasným důkazem.

Lucie Grolichová je momentálně českou jedničkou mezi ženami. Svůj největší úspěch zaznamenala před šesti lety, kdy spolu s Kalinovskou a Voženílkovou triumfovaly ve štafetě na mistrovství světa.

"Překvapení to tehdy moc nebylo, už rok před tím jsme doběhly bronzové." Její dvě kolegyně z tehdejší zlaté trojice už nezávodí. "Saša má osmiměsíčního chlapečka, Olga se v prosinci vdala a plánuje rodinu," prozradila.

Sama však zatím rodinu založit nehodlá. "Chci ještě tak dva roky závodit," uvedla. A po skončení kariéry? "Vystudovala jsem vysokou školu ekonomického zaměření. Proto bych možná ráda na studia navázala. Ale také bych chtěla být dál prospěšná modernímu pětiboji," uzavřela.

Seriál předolympijských on-line rozhovorů bude pokračovat příští týden. V úterý 19. února bude od 11 hodin hostem iDNES.cz dráhový cyklista Petr Lazar.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze