Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Guenot ukončil francouzské čekání na zlato v zápase

Steeve Guenot - Francouzský zápasník Steeve Guenot vybojoval pro Francii po 84 letech první olympijské zlato v tomto sportu. | foto: Reuters

13 2008
Francouzský zápasník Steeve Guenot vybojoval pro Francii po 84 letech první olympijské zlato v tomto sportu. Ve finále kategorie do 66 kilogramů zdolal Kanatbeka Begalijeva z Kyrgyzstánu.

Ve váze do 74 kilogramů navíc rodinný úspěch podtrhl bronzovou medailí Guenotův starší bratr Christophe.

Bronz vybojovali Ukrajinec Armen Vardanjan, jenž v prvním kole porazil obhájce z Atén Farida Mansurova, a Bělorus Michail Sjemjonov. Železniční dělník Guenot se stal nástupcem Henriho Deglanea, který triumfoval na olympijských hrách v Paříži 1924.

Úspěch na hrách v Pekingu slavil také Guenotův devětadvacetiletý bratr Christophe, který v kategorii do 74 kilogramů vybojoval spolu s Bulharem Javorem Janakievem bronzovou medaili. Zlato slavil po vítězství nad domácím Čchang Jung-siangem Gruzínec Manučar Kvirkelija.

. Výsledky:

Do 66 kg:
Finále:
S. Guenot (Fr.) - Begalijev (Kyrg.) 6:1
Semifinále: S. Guenot - Bajachmetov (Kaz.) 4:1, Begalijev - Gergov (Bul.) 2:2 na pomocné body.
Konečné pořadí: 1. S. Guenot, 2. Begalijev, 3. Sjemjonov (Běl.) a Vardanjan (Ukr.), 5. Gergov a Bajachmetov, 7. Kovalenko (Rus.), 8. Lörinz (Maď.).

Do 74 kg:
Finále:
Kvirkelija (Gruz.) - Čchang Jung-siang (Čína) 10:0.
Semifinále: Kvirkelija - Bacsi (Maď.) 7:6, Čchang Jung-siang - Michaljlovič (Běl.) 7:6.
Konečné pořadí: 1. Kvirkelija, 2. Čchang Jung-siang, 3. Ch. Guenot (Fr.) a Janakiev, 5. Michajlovič a Bacsi, 7. Samurgašev (Rus.), 8. Meljošin (Kaz.).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze