Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

9 2012
Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které vozíčkářům usnadňuje pohyb v terénu. Pomohla mu k tomu aukce iDNES.cz, v níž naši čtenáři vydražili věci, které nám věnovali medailisté z letní olympiády v Londýně. Jeho mikro handbike pořídila nadace Konta BARIÉRY za vydražené gumáky oštěpařky Barbory Špotákové, které si koupil podnikatel Andrej Babiš.

Na mikro handbiku se mohl Honzík Čermák projet poprvé na díkuvzdání českým olympionikům, které proběhlo v neděli na Staroměstském náměstí v Praze. "Chtěla bych iDNES.cz nesmírně poděkovat," říká ředitelka nadace Konta BARIÉRY Božena Jirků. "Rodiče zdravotně postižených dětí si podobné sportovní pomůcky mohou jen těžko dovolit. Přitom život jejich rodiny to hodně obohatí."

Šestiletý Honzík tak bude moci se svou rodinou vyjíždět i na delší cyklistické výlety. Navíc bude pohyblivější. "Honzíkovi se mikro handbike líbil už dlouho," říká Honzíkova maminka. "V obchodě si ho už několikrát vyzkoušel. Ale pro nás je to příliš drahá pomůcka. Proto jsme moc rádi, že se nákup podařil díky aukci iDNES.cz a dík patří také Báře Špotákové za její gumovky."

"Osobně z toho mám velikou radost," prozradila na Staroměstském náměstí  dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková. "Já na tom mám ale jen miniaturní podíl, a to ten, že jsem gumáky poskytla. Ale dík patří panu Babišovi, který si je koupil."

Podnikatel Andrej Babiš vydražil holínky Barbory Špotákové za 100 tisíc korun, a jak sám dodává, není to jeho první vítězná aukce, směřující na charitativní účely: "Už v minulosti jsem vydražil třeba raketu Andre Agassiho. Vím, že paní Jirků a její nadace handicapovaným lidem už mnoho let pomáhá, a proto jsem rád, že jsem mohl i tentokrát pomoci."

Podpořit Honzíka přišel na Staroměstské náměstí také paralympionik Jiří Ježek. "Roste nám tu třeba nová paralympijská naděje," usmíval se medailista z Londýna. "Přivítáme jakéhokoliv kluka nebo dívku s handicapem, kteří nezatrpknou a věnují se sportu. Třeba se právě malý Honzík také jednou zúčastní paralympiády. Moc bych mu to přál."

Aukce iDNES.cz vynesla celkem 576 tisíc korun a své věci do ní věnovalo všech deset medailistů z OH v Londýně. Nejvíc stál dres šampiona mezi bikery Jaroslava Kulhavého, částka se vyšplhala až na 145 tisíc korun. Peníze se rozdělily mezi nadaci Rakovina věc veřejná a Konto BARIÉRY.

Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze