Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Gymnasta Konečný upadl na hrazdě, ve finále víceboje se nepředstaví

NA HRAZDĚ. Martin Konečný v kvalifikaci olympijské soutěže v Londýně. | foto: AP

28 2012
Český gymnasta Martin Konečný doplatil na olympijských hrách v Londýně na svůj pád při cvičení na hrazdě. Zaváhání ho v kvalifikaci víceboje poslalo na finální 34. příčku. O účast ve finále olympijské soutěže tím přišel.

Konečného o šanci na úspěch připravil pád při cvičení na hrazdě, která měla být jeho nejsilnější disciplínou. Navzdory tomu nasbíral 83,031 bodu, kde se měla podle papírových předpokladů pohybovat hranice postupu, a po úvodním sledu byl sedmý. V dalších skupinách se však přes něj dostalo dalších 27 závodníků a odsunuli ho daleko od postupových pozic.

Kvalifikaci vícebojařů vyhrál Američan Danell Leyva, který přispěl ke kvalifikačnímu triumfu svého družstva před omlazeným ruským výběrem. Třetí skončili domácí Britové.

Fotogalerie

Naopak nepřesvědčily nejlepší týmy posledních let Číňané a Japonci, které do osmičlenného finále postoupily z páté a šesté pozice. Japoncům se nevydařila především hrazda, jež zradila trojnásobného mistra světa ve víceboji Koheje Učimuru i sourozence Kazuhitu a Jusukea Tanakovy.

Smolně dopadla kvalifikace pro dvojnásobného vicemistra světa ve víceboji Philippa Boye. Německý gymnasta si při přeskoku poranil levý kotník a s bolestmi bojoval po zbytek závodu. Upadl ještě při cvičení na hrazdě a ze svého týmu získal až třetí nejvyšší známku, přičemž ve finále mohou startovat jen dva zástupci každé země.

Naopak se dařilo bulharskému veteránovi Jordanu Jovčevovi. V 39 letech startuje už na šestých olympijských hrách a z osmého místa si zajistil účast ve finále na kruzích.

Sportovní gymnastika - kvaliifkace mužů

Družstva:
1. USA 275,342 bodu, 2. Rusko 272,595, 3. Británie 272,420.

Jednotlivci:
1. Leyva (USA) 91,265, 2. Běljavskij (Rus.) 90,832, 3. Hambüchen (Něm.) 90,765, ...34. Konečný (ČR) 83,031.

Autoři: ,
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze