Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Gymnasta začal na olympiádu trénovat až včera

Martin Konečný

25 2008
Olympiáda pro něj startuje hned v první den soutěží, 9. srpna. Ale trénovat na ni začal gymnasta Martin Konečný až včera. "Potřeboval bych ještě tak měsíc, který není," říká první český gymnasta na hrách po dvanácti letech.

Abychom si rozuměli: ne že by se dosud nepřipravoval vůbec.

Jen se ještě do středy chystal na to, že zkusí i s bolavým kolenem zvládnout celý víceboj, tedy šest disciplín.

Ve středu však trenér řekl: Ne! A tak teprve včera začal Konečný trénovat na hry ve stylu hop, nebo trop. Rozehřeje se na koni našíř, o finále se popere na hrazdě.

"Ve víceboji bych byl nejvýš kolem dvacítky. Kdybych se dostal do finále na hrazdě, mám osmičku jasnou."

Ačkoli má bronzovou medaili z prostných na mistrovství Evropy, jeho excelentní disciplínou je právě hrazda. "Narubeme sestavu. Stihnout se to dá, horší to může být s jistotou. Ale už nějaký pátek cvičím. Buď to vyjde, nebo ne. Třeba to bude jedna olympiáda za život, tak hrazdu risknu," říká 23letý juniorský mistr Evropy.

Předloni musel na operaci s kolenem.

Letos – když se díky závodění v Německu cítil ve velké formě – si v témže kloubu utrhl zase jiný, tentokrát postranní vaz. "Srostlo to samo. Při cvičení mi zranění nevadí, ale když doskočím, koleno pořád bolí. Jeden doskok z hrazdy budu muset přežít."

Trénovat může, koleni naopak neprospívá odpočinek. A tak vedle drilu na nářadí posiluje nohy, cvičí odrazy, hodně běhá. "Sval se tak rychleji posiluje." Aby toho nebylo málo, v úterý si ještě při tréninku na bradlech poranil prst na pravé ruce.  "Je vykloubený nebo zlomený. Ale cvičit s tím můžu."

Trenér už mu nakoupil tejpy, bude však muset pro další. Příští rok si Konečný možná dá pauzu, aby odmaturoval a uzdravil se. Ale olympiády se vzdát nechtěl. "Odjedu na ni rozbitý jako blázen. Buď koleno a zdraví vydrží, nebo to může být poslední závod v kariéře."Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze