Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Čínští gymnasté excelovali, japonské družstvo vyprotestovalo stříbro

MÁME ZLATO! Čínští sportovní gymnasté slaví zisk zlatých olympijských medailí v soutěži družstev. | foto: AP

30 2012
Čínští gymnasté obhájili zlaté olympijské medaile. Soutěž družstev ovládli naprosto suverénně. Druhé skončilo Japonsko, které se na medailové pozice dostalo až po protestu. Třetí je Velká Británie.

Až pátí skončili Američané, vítězové kvalifikace.

Číňanům se kvalifikace nevydařila, ale v boji o medaile byli na cestě za olympijským titulem suverénní. V celém šestiboji, kdy cvičí vždy tři zástupci jednoho týmu na každém nářadí, neudělali jedinou vážnější chybu.

Fotogalerie

Cou Kchaj a Čcheng I-ping si tak zopakovali triumf z Pekingu, v letošním výběru je doplnili Feng Če, Kuo Wej-jang a Čang Čcheng-lung.

Stříbrné medaile dlouho drželi pevně v rukou další spolufavorité Japonci, ale na poslední chvíli o ně málem přišli. Na koni našíř nejdříve upadl Kazuhito Tanaka a konec sestavy nezvládl ani zkušený Kohej Učimura.

Rozhodčí mu nejprve závěrečný prvek vůbec neuznali a Japonci se propadli až na čtvrtou pozici. Okamžitě však podali protest a členové technické komise zvýšili Učimurovu známku o sedm desetin bodu. To ve vyrovnané soutěži rozhodlo, že Japonci skončili druzí a odsunuli za sebe Brity i Ukrajince.

Reprezentanti Ukrajiny se na bronzové příčce pohybovali před posledním nářadím s náskokem čtvrt bodu před domácím výběrem, ale Britové na prostných získali vůbec nejvyšší známku ze všech týmů. V konečném součtu Ukrajince předstihli o necelé dvě desetiny bodu.

Výsledky

Soutěž družstev - muži

1. Čína, 2. Japonsko, 3. Velká Británie, 4. Ukrajina, 5. USA, 6. Rusko, 7. Německo, 8. Francie

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze