Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hackl se kvůli sáňkám radil také u Porsche

8 2002
Salt Lake City - Německý sáňkař Georg Hackl, který bude v Salt Lake City usilovat o čtvrté olympijské zlato, spolupracoval před odjezdem do Spojených států i s lidmi z vývojového centra automobilky Porsche. V pětatřiceti letech má Hackl šanci stát se prvním sportovcem v historii, jemuž se na zimních olympiádách povedlo získat čtyři zlaté medaile v řadě. Celé Německo mu drží palce a nabízí mu pomoc nebo alespoň vyjadřuje podporu.

Hackl bere celou věc velmi vážně a odřekl dokonce nabídku, aby při slavnostním zahájení nesl vlajku německé výpravy. Omluvil se s tím, že se před veledůležitým závodem potřebuje soustředit.

Čtyři zlaté se na olympiádách dosud povedlo vybojovat jen atletům Carlu Lewisovi a Alu Oerterovi a jachtaři Paulovi Elvströmovi. Hackl má vedle tří zlatých ve sbírce také tři tituly mistra světa a stříbro z olympijských her v Calgary, což z něj dělá nejúspěšnějšího sáňkaře v historii sportu.

Do Salt Lake City si přivezl úplně nové saně, na jejichž vývoji spolupracoval s lidmi od Porsche, a které před ostatními úzkostlivě tají. Němec, jenž proslul tím, že je schopen vstát uprostřed noci z postele a zajít do dílny, aby na svých saních něco vylepšil, je před zvědavci ukrývá v zeleném obalu. 

Před čtyřmi lety v Naganu představil rovněž nové saně, tehdy však šlo o jeho vlastní produkt. Na nohy tehdy nazul speciální boty, které snižovaly odpor vzduchu. Američané a Kanaďané podali proti jeho obuvi protest, ale neuspěli.

 

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze