Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hackl se kvůli sáňkám radil také u Porsche

8 2002
Salt Lake City - Německý sáňkař Georg Hackl, který bude v Salt Lake City usilovat o čtvrté olympijské zlato, spolupracoval před odjezdem do Spojených států i s lidmi z vývojového centra automobilky Porsche. V pětatřiceti letech má Hackl šanci stát se prvním sportovcem v historii, jemuž se na zimních olympiádách povedlo získat čtyři zlaté medaile v řadě. Celé Německo mu drží palce a nabízí mu pomoc nebo alespoň vyjadřuje podporu.

Hackl bere celou věc velmi vážně a odřekl dokonce nabídku, aby při slavnostním zahájení nesl vlajku německé výpravy. Omluvil se s tím, že se před veledůležitým závodem potřebuje soustředit.

Čtyři zlaté se na olympiádách dosud povedlo vybojovat jen atletům Carlu Lewisovi a Alu Oerterovi a jachtaři Paulovi Elvströmovi. Hackl má vedle tří zlatých ve sbírce také tři tituly mistra světa a stříbro z olympijských her v Calgary, což z něj dělá nejúspěšnějšího sáňkaře v historii sportu.

Do Salt Lake City si přivezl úplně nové saně, na jejichž vývoji spolupracoval s lidmi od Porsche, a které před ostatními úzkostlivě tají. Němec, jenž proslul tím, že je schopen vstát uprostřed noci z postele a zajít do dílny, aby na svých saních něco vylepšil, je před zvědavci ukrývá v zeleném obalu. 

Před čtyřmi lety v Naganu představil rovněž nové saně, tehdy však šlo o jeho vlastní produkt. Na nohy tehdy nazul speciální boty, které snižovaly odpor vzduchu. Američané a Kanaďané podali proti jeho obuvi protest, ale neuspěli.

 

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz