Hadamczik má rébus, kdo bude kapitánem?

31 2006
Praha - Ještě není jasné, kdo bude v Turíně brankářskou jedničkou, a nad českou hokejovou reprezentací se vznáší další záhada: Kdo bude v tomhle týmu kapitánem? "Představy mám. Bude to hráč, který má zkušenosti, jehož uznává kolektiv," mlží kouč Alois Hadamczik. Konkrétní jméno z něho nevypáčíte. Ani on sám zřejmě nemá jasno.

Rozhodnout se chce těsně před prvním utkáním proti Německu, až s hráčskou "radou starších" probere své kandidáty. "Musí vyhovovat všem," ví Hadamczik.

Jen jedno je v tuhle chvíli definitivní: Kapitánské "céčko" neponese útočník Jaromír Jágr. Chce se stejně jako na šampionátu ve Vídni soustředit pouze na hru.

Na jarním mistrovství se tehdy po jeho boku role vůdce ujal David Výborný a dovedl tým ke zlatu. Už tenkrát byl výběr kvůli výluce v NHL plný zámořských hvězd, i proto je Výborný vážným kandidátem také před Turínem.

Jenže jsou tu i další muži zlaté generace – Straka, Špaček, třeba i František Kaberle. Či poslední český vítěz Stanley Cupu, urostlý bek Pavel Kubina. Právě on měl údajně loni ve Vídni kapitánovat, ale kvůli jeho extraligové aféře s nařčením sudího Boliny z korupce dostal přednost Výborný.

Bulvární list Aha! pak ve svém nedělním vydání přinesl informaci, že s "céčkem" bude v Turíně hrát Robert Lang. "Když to nechce dělat Jágr, tak je logické, že tu funkci dostane nejstarší hráč z pole," citoval list utajený zdroj.

"Tohle odmítám, s žádným hráčem jsem o konkrétním jménu nemluvil. A vůbec bych nedovolil, aby se kluci o kapitánovi dovídali z novin. To vnáší do týmu neklid," říká Hadamczik.

Vedle tajemné otázky, kdo bude brankářskou jedničkou, se zdá volba kapitána zanedbatelným otazníkem. Jenže nepodceňujme ji. Jde o klíčový krok. Kapitán musí být autorita, kterou ctí ostatní parťáci z týmu i trenéři, respektovaná u rozhodčích i v kabině.

Vzpomeňte třeba na emotivní projev barda Růžičky o přestávce čtvrtfinálového duelu s USA v Naganu. Právě slova velkého kapitána odstartovala cestu za zlatým triumfem. Po něm tým touží také v Turíně, i proto potřebuje rázného vůdce.

Autoři:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Neumannová se už zase těší na závody


Praha Po triumfálním návratu z olympiády a krátkém souboji s onemocněním horních cest dýchacích se do...

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 20 000 - 24 000 KčNajdete na iDNES.cz