Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Hadamczik: Propadli jsme na celé čáře

24 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Byl skleslý, mluvil tiše. Alois Hadamczik hokejovou reprezentaci za zlatem nedovede. Po semifinálovém výprasku 3:7 od Švédů zůstala jen bronzová naděje. "Tři góly by měly stačit alespoň na remízu, ale my jsme v obraně propadli na celé čáře," uznal. Místo zlatého musí tým motivovat na utkání o bronz.

Je to pro vás hodně velké zklamání?
Čekali jsme, že utkání proběhne úplně jinak. Počítali jsme s tím, že můžeme prohrát, ale takhle? To ne. Tato prohra mrzí dvakrát tolik.

Čím si vysvětlujete, že po zvládnutém čtvrtfinále přišel takový propad?
Je to pro mě celkem nepochopitelné. Říkali jsme si, že musíme vycházet z pozorné obrany a přecházet do rychlých protiútoků. Švédové jsou to velcí, siloví hráči a můžeme je předčit pohybem. Ale nám pohyb chyběl, hned v první minutě jsme dostali gól. Když jsme vyrovnali, bylo to chvíli dobré, ale hned jsme zase dostali gól. Člověk hledá, proč se to stalo. Proč to mužstvo dovolilo soupeři skórovat.

Týmu nepomohly ani změny v sestavě. Naopak, po nich ve druhé třetině hrál tým nejhůř...
Po třetím gólu jsme chtěli naši hru trochu oživit, Čajánka jsme dali do první lajny a udělali další změny. Ale nedařilo se nic a nepomohly ani změny v sestavě.

Přesto tým dokázal snížit na tři pět. Pak ale nevyužil čtyřminutovou přesilovku Byl to definitivní zlom?
Tam jsme ještě utkání mohli otočit, ale přesilovku jsme sehráli velmi špatně. Když se neprosadíte ani v dlouhé přesilovce, tak to proti tak silnému týmu jde těžko. Musíte hledat příčiny, proč s takovým týmem dostanete tolik branek. Za normálních okolností by v takovém utkání měly tři góly stačit aspoň na remízu, ale my jsme v obraně propadli na celé čáře.

Zkusíte ty příčiny pojmenovat?
Švédové byli lepší na puku, lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje. Předčili nás. Proč? Snad tím, že měli v nohách dva lehčí zápasy. Jinak těžko říct...

Po pátém gólu vystřídal Milan Hnilička. Co jste říkal jeho výkonu?
Brankáři nám zápas neprohráli. To spíš obrana nepracovala. A k Milanovi? Gólmana to nepodrží, když dostane gól po vyložené šanci hned v první minutě. První třetina pak byla dobrá, ale hned v úvodu druhé třetiny dostanete další, je to těžké v něm hledat chyby.

Neuvažoval jste o redukci sestavy o hráče, kterým se nedařilo?
Nemůžeme nechat odpočívat hráče. Hrajeme spoustu zápasů v krátkém sledu. Světový hokej se nedá hrát ve třech pětkách.

Ale třeba takový Robert Lang nemá na celém turnaji formu...
Nehaněl bych dneska Roberta Langa. Myslím, že víc hráčů zůstalo za očekáváním. Že bych vybral Roberta Langa, to ne. Druhá lajna proti Slovákům dala dva góly. Neviděl bych to v něm.

Bude těžké tým motivovat na zápas o bronz?
Je krátce po semifinále. Je to těžké. Ale dostali jsme se mezi čtyři nejlepší týmy světa. Pořád je o o hrát. Pořád je ve hře olympijská medaile. Hráči by si měli uvědomit, že je pořád o co hrát. Každý chce jen tu nejvyšší metu.

Koho v sobotu postavíte do branky?
To bude těžké rozhodnutí.Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze