Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Hadamczik: Snad jsme si špatný den vybrali

16 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) – Ze střídačky jen bezmocně sledoval marné snažení svých svěřenců. Ti v druhém zápase na olympijském turnaji překvapivě prohráli se Švýcarskem 2:3. Tápali v přesilových hrách, chybovali v obraně. "Doufám, že jsme si už špatný den na turnaji vybrali," řekl kouč Alois Hadamczik po utkání.

Proč podle vás tým zápas nezvládl? Švýcaři mají výrazně slabší kádr...
Neměli jsme štěstí. Ale viděl jsem už spoustu zápasů, kdy jsme se trápili s Německem, se Švýcarskem, s Norskem. To tak někdy bývá. Vyspíme se, zapomeneme, že toto utkání bylo. Budeme se připravovat na to, abychom zvládli další zápasy, zvládli přesilové situace, celkově hru zlepšili a aby se kluci uhráli daleko lepší výsledky.

Zmínil jste přesilovky. Nevyužili jste dlouhou výhodu pět na tři. Byl to zlomový moment?
Jednoznačně. Když tak kvalitní hráči nepromění tolik přesilovek, tak můžeme říkat cokoliv, třeba že jim chytal skvěle brankář. Ale přesilovky jsme nehráli dobře, kdybychom je hráli dobře, tak bychom v nich dali minimálně dva góly.

Byl jste překvapený, že se při nich tým tolik trápil?
To je těžké. Člověk viděl, i v kabině, že kluci chtějí, ale prostě to nejde. Puky se odrážely k soupeři, Aebischer chytal dobře. Když Jarda střílel, puk líznul tyčku. Nebylo nám dneska souzeno. Ale jak říkám. Hlavně mě zklamaly přesilovky.

Dva góly jste dostali po hrubých chybách v obraně, působila nejistě. Co si o tom myslíte?
Působila... (dlouho přemýšlí). Ten zápas se prostě nevyvíjel dobře. Švýcaři do něj nastoupili s velkým nasazením. Vyrovnali jsme se s tím, začali jsme hrát výborně a dali gól. Pak jsme si mysleli, že půjdeme nahoru. Ale místo toho jsme udělali další hrubou chybu a dostali gól. Co k tomu říct?

Martin Straka sám po zápase hovořil o podcenění. Nemohlo to podle vás sehrát roli?
Tomu nevěřím. Kluci si před zápasem sedli na večeři, všichni šli brzo spát. Člověk cítil, že chtějí hrát, jsou zodpovědní. Prostě to nevyšlo.

Kvůli únavě? Ve středu večer jste hráli proti Německu. Času na odpočinek moc nebylo...
Turnaj je nalosován, je dán a my se nemůžeme vymlouvat na únavu. I když je jasné, že proti evropským týmům také hraje svoji roli. Ale tyto problémy tu mají i další mužstva, jimž přijeli hráči z NHL. Finové porazili Švýcary pět nula, ale dali tři góly v přesilovce, další při hře šest na pět při signalizované výhodě. Takže to jsou dohromady čtyři góly v početní výhodě. To se nám nepovedlo, proto zápas dopadl takhle.

Takže takový den blbec?
Na to si odpovězte sám. To víte, že to byl špatný den pro nás pro všechny. Hra nám nešla tak, jak bychom si představovali. Ale snad jsme si to vybrali.

Ve třetí třetině jste proházel sestavu a nehráli Erat a Čajánkem, jimž se předtím dařilo. Proč?
Čajánek má naražené zápěstí. Nemohl chodit na buly, ani vystřelit. Nasazovali jsme ho alespoň na hru ve čtyřech. A další změny? Nějak jsme se rozhodnout museli, když jsme chtěli utkání vyhrát. Když nedáváte góly, jste tam od toho, abyste něco zkusil. Věděli jsme, že spojení Jardy Jágra s Prospalem fungovalo ve Vídni, tak jsme to zkusili znova. Vidíte, že ani to nepomohlo.

Reprezentační kouč Alois Hadamczik.

Reprezentační kouč Alois Hadamczik se snaží na Švýcary něco vymyslet. Nepodařilo seAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze