Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Hadamczik ztratil hlas. Trénink odpadl

20 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pondělní trénink hokejové reprezentace odpadl. Před úterním utkáním s Kanadou se hráči připravovali jenom v kabině v hale Palasport a v posilovně. "Po náročném programu, kdy jsme hráli čtyři zápasy v pěti dnech, jsme se rozhodli, že na led nepůjdeme," řekl asistent Mojmír Trličík.

Hlavní kouč Alois Hadamczik do haly Palasport s týmem nevyrazil vůbec. Onemocněl. Podle manažera týmu Zbyňka Kusého bere antibiotika.

"Podle mých informací je nachlazený, má problémy s hlasivkami. Ale není to tak, že by nemohl na střídačku," řekl Trličík.

Hokejisté se místo pobytu na ledě věnovali strečingu, posilování, úpravě výstroje. Někteří hráči si chvíli zpestřili bagem.

Vzhledem k tomu, že v úterý hraje český tým s Kanadou a ve středu čtvrtfinále, vychází, že kompletní tým stihl na turnaji jediný trénink. A to ještě u týmu nebyl Aleš Kotalík.

"To je dané programem turnaje. Hráli jsme čtyři zápasy v pěti dnech," zopakoval Trličík. Podle toho, co naznačil manažer týmu Zbyněk Kusý, o zrušení tréninku rozhodli sami hráči.

K souhře před čtvrtfinále tak bude muset týmu posloužit úterní duel s Kanadou, který pro další vývoj skupiny mnoho neřeší. "Prakticky rozhodne o tom, kdo bude třetí a kdo čtvrtý. Nic víc. Ale zápas chceme odehrát dobře, abychom si před čtvrtfinále zvedli sebevědomí."

Možná budou i proto trenéři nějaké hráče šetřit. "To uvidíme. V tuto chvíli jsou zranění dva hráči. Marek Židlický má zhmožděninu nohy po střetu s brankovou konstrukcí v zápase s Itálií. Petr Čajánek má zase po obětavém pádu do střely potlučený nárt," vypočítal Trličík.

Jaromír Jágr je podle Trličíkových slov v pořádku. Ale Zbyněk Kusý prohlásil, že si šel hned po tréninku lehnout. Bolí ho prý hlava.

I podle toho, jestli se zranění dva hráči dají do pořádku, se určí sestava pro zápas s Kanadou. "Zatím tady na turnaji dokázali přesně to, co my. Jenom mají o dva góly lepší skóre," připomněl Trličík dosavadní nevýrazné výsledky obhájce trofeje.

Jaromír Jágr testoval na pondělním tréninku nové brusle.Najdete na iDNES.czmobilní verze