Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hádat se nebudeme, vzkázali Slováci

14 2006
Bratislava - Ve slovenské hokejové reprezentaci se před pár dny rozhořel spor mezi generálním manažerem týmu Peterem Šťastným a koučem Františkem Hossou ohledně kapitána olympijského výběru. A situace nabírá další vývoj. Samotní hráči se od celé kauzy veřejně distancovali. "Nenecháme se kvůli tomu rozhádat," vzkázali těsně před turnajem.

Svár vznikl v okamžiku, kdy se Peter Šťastný rozhodl bez předchozí diskuze vybrat kapitána i jeho asistenty sám. Toto privilegium přitom tradičně patří právě trenérovi.

Hokejisté, kteří se scházejí v Turíně, se mezi sebou chystají celou záležitost prodebatovat. Chtějí jít do středečního souboje s Rusy s čistou hlavou. Kapitána si prý vyberou sami.

"Přišli jsme hrát hokej, tohle ať si vyřeší vedení," komentoval podle listu Pravda spor útočník Peter Bondra z Atlanty. "Dohodli jsme se, že si kapitána zvolíme sami. Jedno je však jisté, v týmu máme dost vůdců a vůbec nezáleží na tom, kdo céčko na dresu ponese."

Právě veterán Bondra byl původně horkým adeptem na roli lídra. Šťastný ale dal nakonec přednost Pavlu Demitrovi z Los Angeles, asistenty měli být Bondra a někdejší dlouholetý kapitán Miroslav Šatan z New Yorku Islanders.

"Kapitánské céčko není dědičné. Pokud ho nebudu mít na dresu, zlobit se nebudu," řekl Šatan pro slovenský list Nový čas. Podle deníku se nepříjemná záležitost patrně vyřeší tak, že Demitra funkci nepřijme a hráči si svého vůdce zvolí v tajném hlasování.

Podle některých informací prý řada hokejistů stojí spíše na Hossově straně. Šťastný má na hokej kvůli práci v europarlamentu málo času a údajně ani nezná křestní jména některých hráčů.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze