Hájka v Turíně nahradí Sedlák

26 2006
Praha - Antonín Hájek si na svoji premiéru na zimních olympijských hrách musí počkat. V Turíně se bude závodit bez něj. Skokan na lyžích si na středečním tréninku přivodil zranění a ihned podstoupil v Liberci operaci tříselné kýly. Měsíc bude mimo hru. Jeho místo v nominaci zaplní Borek Sedlák.

"Určitě je to velké zklamání, když tohle člověka potká čtrnáct dnů před olympiádou," řekl Hájek, který neúčast v Turíně obrečel. Tušil, že sezona pro něj skončila, ale kariéru má teprve před sebou. "Snad ještě mám čas na další olympiády," doufal, že
se zúčastní zimních her v kanadském Vancouveru za čtyři roky.

Hájek ve středu absolvoval večerní trénink v hale, na kterém si stěžoval na bolesti břicha. "Pořád se to stupňovalo, táta zavolal sanitku," řekl Hájek. "V jedenáct večer byl operován a na měsíc je ze hry venku," řekl Škoda.  "Je v pořádku a v péči libereckého špitálu, kde se o něj skvěle starají," dodal.

Pro český tým je olympijská neúčast čtvrtého z loňského juniorského mistrovství světa ztrátou. V sezoně byl Hájek trojkou za Jakubem Jandou a Janem Maturou. "S ním se dalo v družstvech něco uhrát, ale musíme to brát, že se to stalo," řekl Škoda.

Pár hodin po operaci se už Hájek cítil mnohem lépe. "Už to nebolí, ale prudké pohyby dělat nemůžu. Snad začnu brzy chodit," řekl Hájek, kterému přivezli do nemocnice notebook. "Z ležení, které mě nebaví, bolí tělo víc, než kdyby člověk něco dělal. Tohle mě docela štve," řekl Hájek.

Olympijskou šanci dostane Sedlák, který byl ze své neúčasti v nominaci rozmrzelý. V sezoně získal první bod v seriálu SP v Harrachově a vyhrál Kontinentální pohár ve Svatém Mořici. "Teď může ukázat, co v něm je, a využít šanci," řekl Škoda.

V olympijské nominaci jsou s Jandou, Maturou a Sedlákem ještě Ondřej Vaculík a Jan Mazoch. Do Pragelata ale pojedou i další čeští závodníci, kteří budou plnit roli předskokanů.

"Měli jsme štěstí, když jsme zaslechli u Slovinců, že tahle nabídka existuje," uvedl Škoda. Předskokany v Itálii budou Lukáš Hlava, Michal Doležal, Tomáš Kyncl a František Vaculík. Původně mezi nimi měl být i Sedlák, o jeho náhradníkovi se bude jednat.

Autoři: ,

Další z rubriky

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Najdete na iDNES.cz